Connect with us

Kultúra

Týždeň slovenských knižníc: besedy, výstavy aj divadlo

Published

on

Reklama
Reklama

Zábudlivci majú amnestiu na pokuty a hrdinov aj autorov kníh pre deti i dospelých bude možné stretnúť osobne. Týždeň slovenských knižníc začína v pondelok 26. marca.

[singlepic id=27195 w=320 h=240 float=right]Jeho motto znie „Knižnice pre všetkých“. Tá piešťanská pripravila pre svojich návštevníkov besedy, výstavy aj divadelné predstavenie.

Utorkové dopoludnie (27. marca) bude patriť deťom. So spisovateľkou Toňou Revajovou sa porozprávajú o jej novej knihe Johanka v Zapadáčiku. O 17.30 h navštívia knižnicu Ján Štrasser a Adela Banášová. V rámci cyklu Listovanie v Človekopise budú prezentovať knihu rozhovorov s názvom Tri.

V stredu 10.00 h čaká deti beseda o novej knihe Petry Nagyovej-Džerengovej Kláara a mátohy. Vo štvrtok divadelné predstavenie známej rozprávky H. Ch. Andersena Malá morská panna v podaní Divadla Maska.

Reklama

Milovníci cestovania môžu v piatok o 17.30 h navštíviť prezentáciu Aleny a Martina Sojkovcov, ktorá je sprievodným podujatím k výstave Ladakh, mystika severnej Indie v Piešťanskom informačnom centre.

Deťom je určená výstava Najkrajšie české a slovenské detské knihy pripravená v spolupráci s medzinárodným domom umenia pre deti Bibiana.

(mp)

Populárne články