Connect with us

Kultúra

TOPFEST 2017 hlási návrat ku koreňom a ohlasuje BASTILLE a SKINDRED

Published

on

Reklama

Štrnásť rokov na festivalovej mape Slovenska oslávi v tradičný posledný júnový víkend roku 2017 najväčší rockový festival na Slovensku TOPFEST. V predaji sú už dvojdňové permanentky, ktoré si môžu fanúšikovia rockovej hudby zadovážiť do konca roka v akciovej cene. Organizátori už zverejnili aj prvé dve zahraničné mená, na pódiách sa predvedú waleskí rockeri Skindred a indierocková kapla Bastille. 14. pokračovanie obľúbenej akcie, ktorú každoročne navštevujú tisícky priaznivcov kvalitnej hudby, je tradične naplánované na posledný júnový víkend, konkrétne na piatok 30. júna a sobotu 1. júla 2017. Budúcoročný festival Topfest sa bude opäť snažiť, aby bol skutočným hudobným sviatkom, no tentoraz už nielen pre rockerov pod Tatrami.

New Bastille photo

Reklama

„Keď sme s festivalom začínali, pozývali sme si naše obľúbené skupiny a nepozerali sme na to, aký hudobný štýl predstavujú ako Slayer, Morcheeba, ale aj Suzi Quatro, či Kontrafakt – jednoducho všetko, čo sa nám páčilo…Následne sme počúvali hlasy návštevníkov a pritvrdili sme kapelami ako Soulfly, Apocalyptica, Megadeth či samotnými bratmi Cavalerovcami v projekte Cavalera Conspiracy. Za tých 14 rokov sme tu mali rôzne metalové žánre, speedmetalové skupiny, deathmetalové skupiny a Topfestu prischla nálepka – rockový festival. V roku 2017 sa chceme vrátiť ku koreňom – tam kde sme začínali s festivalom, ktorý bude mať len jednu jedinú oficiálnu škatuľku: hudobný festival…Možno niečo naznačili posledné roky a ešte viac by sme to chceli potvrdiť v roku budúcom – na Topfeste to bude už len o dobrej muzike – bez rozdielu štýlu. Jednoducho hudobný sviatok na začiatku leta, kde si každý nájde svoj štýl, svoju hudbu, svoju zábavu…Opäť s veľmi silným zastúpením slovenskej a českej hudobnej scény, ktorej najviac rozumieme, ale samozrejme aj so zaujímavými zahraničnými hosťami, na ktorých pracujeme. Verím, že tento krok prijmete spolu s našim pozvaním na posledný júnový a prvý júlový víkend,“ približuje nadchádzajúci ročník organizátor Dušan Drobný.

Reklama

Kapela BΔSTILLE vznikla v roku 2010 a tvoria ju Dan Smith, Chris „Woody“ Wood, William Farquarson a Kyle Simmons. Ešte pred vydaním debutového albumu prišiel na svet megahitový singel Pompeii, ktorý predznamenal zrod ďalšej hviezdnej skupiny. V marci 2013 vydali album Bad Blood, ktorý potom v novembri vyšiel aj v dvojdiskovej reedícii pod názvom All This Bad Blood. Prvá menovaná nahrávka sa dostala na vrchol britského albumového rebríčka. BΔSTILLE neobišla v roku 2013 ani cena BRIT Award pre nováčika roka. Tento rok v septembri vyšiel britskej indie-rockovej skupine ich v poradí druhý album Wild World, z ktorého už ponúkli tri single s názvami Good Grief, Fake It a Send Them Off!

Druhým ohláseným zahraničným hosťom Topfestu je waleská skupina okolo speváka Benjiho Webba, prezentujúca sa muzikou, ktorá v sebe mieša alternatívny rock, metal, punk rock a reggae, alebo ako ich štýl s obľubou označuje frontman a zakladateľ Benji „nu-reggae“, či „ragga metal“. Známi sú svojou energickou show, ktorá vtiahne každého fanúšika pod pódiom a v roku 2011 im vyniesla titul časopisu Metal Hammer Best Live Band. V Piešťanoch ponúknu strhujúcu show s prehliadkou svojich 6-tich doteraz vydaných albumov.

Nielen Bastille a Skindred, ale aj mnoho ďalších skvelých mien prinesie 30.júna a 1.júla
na letisko Piešťany hudobný festival TOPFEST, ktorý už začal s predpredajom vstupeniek
v sieťach Ticketportal, Predpredaj.sk a Žijemehudbou.sk. Iba do konca decembra za zvýhodnenú cenu 40 eur.

Všetky najaktuálnejšie informácie nájdu fanúšikovia na facebookovej stránke festivalu.

-TS Topfest-

Populárne články