Connect with us

Kultúra

Témou Victorie Regie budú Winterovci

Published

on

Reklama
Reklama

Victoria Regia, teda majstrovstvá Slovenska vo floristike sa uskutočnia 22. – 25. septembra. Súťažnou témou je Pocta rodine Winterovcov. Súčasťou bude aj tradičné kvetinové korzo. Riaditeľka Strednej odbornej školy záhradníckej Eva Stručková očakáva silnú účasť študentov zo zahraničia.

[singlepic id=4440 w=320 h=240 float=right]Súťaž začne už vo štvrtok 22. septembra v Spoločenskom centre kúpeľov. Jednou z prvých kategórií pre študentov i profesionálov je pietna kytica na hrob rodiny Winterovcov. Neskôr dostanú aranžéri aj tajné zadanie a tvoriť budú aj priestorové kompozície s kúpeľnou tematikou. Výsledky Viktorie regie – Majstrovstiev Slovenska vo floristike sa dozvieme v piatok 23. septembra počas slávnostného galavečera.

Kvetinové korzo sa uskutoční ako obvykle v sobotu (24.9.) popoludní. Trasa alegorického sprievodu povedie z Kúpeľného ostrova pred Hudobný pavilón v mestskom parku. Podľa riaditeľky Evy Stručkovej sa študenti SOŠZ pripravujú na Kvetinové korzo už počas prvých dní po nástupe do školy. „Tam je voľná téma, robia to, čo ich napadne, obvykle sa obrátia na rozprávkové motívy,“ povedala riaditeľka.

Ako ďalej uviedla súčasťou tohto ročníka Victorie regie aj súťaž Slovakia skills, ktorej víťaz postúpi na Euro skills. „Vlani boli vďaka tomu naši dvaja študenti v Lisabone a umiestnili sa veľmi dobre,“ uzavrela Eva Stručková.

Reklama

Pozrite si ako vyzerali predchádzajúce ročníky kvetinového  korza:

[youtube width=“522″ height=“350″]http://www.youtube.com/watch?v=mYX2uHK011U[/youtube]

[nggallery id=163]

(mp)

REKLAMA

 

Populárne články