Úvod Kultúra Slniečko bude svietiť ešte 5 miliárd rokov

Slniečko bude svietiť ešte 5 miliárd rokov

REKLAMA

Detský časopis založený v roku 1927 sa dočkal nového vizuálu. Predstavili ho na druhom ročníku celoslovenskej ilustrátorskej konferencie pod názvom PIKTO 13 폴라익스프레스 다운로드. Vydávanie tohto obľúbeného časopisu nebolo nikdy jednoduché a aj teraz musí bojovať o svoju existenciu. Nový dizajn mu má pomôcť prežiť Download atmel studio 6.

[singlepic id=48545 w=320 h=240 float=left]Výstavu s názvom Nový východ Slniečka otvorili v knižnici 25. októbra. Zobrazuje súťažné návrhy na nový grafický layout, hlavičku a logo časopisu Download dem from the National Geospatial Intelligence Agency.

REKLAMA
PN Taxi
Knebl
Buenos pizza  burger

Pri tejto príležitosti zaspomínal jeho šéfredaktor Ondrej Sliacky na zrod a pestrú históriu Slniečka: „Tento národný kultúrny fenomén vznikol v roku 1927, jeho krstným otcom bol Štefan Krčméry a neskôr sa k nemu pridal aj Jozef Cíger Hronský virtual audio cable 다운로드. Vedel to, čo vedeli ešte jeho predchodcovia: Národ je taký, aké sú jeho deti.“ Zakladatelia vedeli, že vizuálnu stránku musia zveriť mladej generácii výtvarníkov 사물의 비밀 다운로드. Vďaka tomu ilustrovali Slniečko takí významní umelci ako Ľudovít Fulla, Martin Benka alebo Miloš Alexander Bazovský.

„Po februári 1948 nový režim rozhodol, že Slniečko nesmie vychádzať, na pionierov nesmelo svietiť Slniečko,“ pokračoval Ondrej Sliacky 타짜맞고 다운로드. Až o 20 rokov sa ho podarilo obnoviť spisovateľke Márie Ďuríčkovej. Začalo ho vydávať vydavateľstvo Mladé letá a Mária Ďuríčková opäť prizvala na spoluprácu mladú generáciu výtvarníkov – napríklad Albína Brunovského a Miroslava Cipára 페인터 10 다운로드.

Slniečko malo takú popularitu, že ho už nemohli zakázať, ale vyškrtli ho zo zoznamu školských časopisov. Napriek tomu sa našlo 40-tisíc učiteliek, ktoré ho neprestali odoberať a časopis prežil až do súčasnosti Moyamo. „Ilustračnú stránku sme neskôr zverili do rúk profesora Dušana Kállaya a jeho žiakov. A teraz opäť čaká na generačnú zmenu, aby prosperovalo a nezaniklo 카카오톡 데스크탑 다운로드. Ako hovoria moji priatelia astronómovia: Slniečko má vychádzať ešte 5 miliárd rokov. Dúfam, že k tomu prispejete,“ povedal ilustrátorom Ondrej Sliacky 국악방송 다운로드.

Súčasťou prvého dňa konferencie PIKTO 13 bolo otvorenie výstavy s názvom Sami sebe si a krst knihy Liek pre vĺčika jednej z najvýraznejších osobností slovenskej ilustrátorskej scény, výtvarníčky Daniely Olejníkovej.

Konfrencia pokračuje aj počas soboty 26. októbra. Program nájdete tu.

Text a foto: Martin Palkovič

REKLAMA