Connect with us

Kultúra

Sezónu otvorí Emma Drobná, Desmod aj nový maskot mesta

Published

on

Reklama

Prvý júnový víkend bude v Piešťanoch už tradične v znamení Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny. Na 25. ročník podujatia organizátori pripravili okrem sobotňajšieho programu, kde zahviezdi nová SuperStar z neďalekého Nového Mesta nad Váhom, Emma Drobná a ako headliner aj kapela Desmod, i viacero sprievodných podujatí. Po úspechu minuloročných nedeľných Národopisných slávností budú pokračovať vystúpenia folkloristov aj tento rok. K nim sa pripoja svojimi originálnymi programami aj hostia z družobných miest. Súčasťou otvorenia sezóny má byť aj predstavenie nového maskota mesta.

„Hlavnými organizátormi Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny 2016 sú Mesto Piešťany a Slovenské liečebné kúpele Piešťany. V predvečer podujatia sa v KSC fontána uskutoční vernisáž výstava krojovaných bábik z celého Slovenska. Pripravený je aj zaujímavý program v Hudobnom pavilóne – vystúpenie gajdošov zo Spojených hukov Slovenska,“ uvádza v tlačovej správe hovorkyňa Mesta Piešťany Eva Bereczová.

Reklama

 

 

Reklama

Hlavný program sa uskutoční v sobotu 4. júna. Celodenné podujatie začne hudobnou pozvánkou na Kolonádovom moste, o ktorú sa postará skupina 3D Band. „Oficiálne otvorenie letnej kúpeľnej sezóny odštartuje požehnaním prameňov v hudobnom pavilóne Harmony na Kúpeľnom ostrove,“ upresňuje hovorkyňa. Po slávnostnom akte sa všetci zúčastnení zapoja do slávnostného sprievodu, ktorý sa tak ako v minulom roku presunie do Hudobného pavilónu v mestskom parku, kde sa uskutoční aj predstavenie účastníkov sprievodu. „V Hudobnom pavilóne sa predpoludním bude konať slávnostný otvárací ceremoniál. Tento sa každý rok nesie v znamení nejakej aktuálnej témy. Keďže rok 2016 je Medzinárodným rokom strukovín, v tomto duchu pripravili žiaci Základnej umeleckej školy v Piešťanoch kultúrny program. Sezónu oficiálne otvorí primátor mesta úderom na gong,“ dopĺňa E. Bereczová.

Popoludňajší program „pod mušľou“ odštartuje Dáša Libiaková a Dámske komorné trio, predstaví sa aj Tanečný umelecký súbor Atašé, a capella Otto voce, či Martin BabjakDaniel Buranovský. „Návštevníkov určite priláka najmä večerný kultúrny program. Organizátori tento rok stavili na Emmu Drobnú s kapelou a skupinu Desmod,“ píše sa v správe mesta. 

Program bude pokračovať aj v nedeľu, v duchu minuloročných Národopisných slávností sa ponesie vo folklórnom duchu a prídavkom budú vystúpenia hostí z partnerských miest, ktorí k nám pošlú svojich najlepších umelcov. “ V Hudobnom pavilóne v mestskom parku si budete môcť pozrieť a vypočuť FS Slnečnica, FS Žito a ĽH Petra Obucha a FS Máj. Novinkou tohtoročného programu budú aj vystúpenia súborov z partnerských miest Piešťan. Viac informácií o jednotlivých partnerských mestách sa dozviete aj v ich propagačných stánkoch. Rôznymi formami budú na OLKS participovať delegácie z miest Luhačovice, Poděbrady, Hajdúnánás, Heinola, Ustroń a mestskej časti Pekingu – Xicheng,“ dodáva E. Bereczová.

V Piešťanoch sa v čase Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny uskutoční aj viacero sprievodných podujatí – preteky Dračích lodí, veľká oslava „sedemdesiatky“ Hotelovej akadémie na námestí Slobody, futbalový turnaj Slovak Junior Cup, či charitatívne podujatie s ozbrojenými zložkami. Na otvorení letnej kúpeľnej sezóny sa verejnosť podľa hovorkyne po prvý raz zoznámi aj s novým maskotom mesta.

Zdroj: www.piestany.sk, ilustr. foto: archív PNky, FB Emma Chorchelisita Drobná

Populárne články