Connect with us

Kultúra

Rockový festival TOPFEST je tu, brány otvára už zajtra na poludnie

Published

on

Reklama
Reklama

Najväčší rockový festival na Slovensku TOPFEST štartuje už zajtra, jeho brány sa otvárajú o 12:00, ale do stanového mestečka sa dá prísť už od 10:00. Koncertnú šnúru odštartuje nemecká kapela Guano Apes, a hneď potom to roztočia švédski lámači sŕdc Europe. Na trojdňovom festivale vystúpia americký Rival Sons, ruská kapela Slot, britskí The Darkness, glam metalová kapela z Fínska Reckless Love, česká legenda Kabát, americká kapela Puddle of Mudd, britskí punkeri UK Subs, české Wanastowi Vjecy, či Chinaski, ale aj slovenské Horkýže Slíže, Desmod, Inekafe, Zóna A, Slobodná Európa a ďalšie kapely.

GA 0_resize

Návštevníkov čaká aj bohatý sprievodný program. Nebude chýbať ohňostroj, poker for fun, špeciálne chodenie po lane waterlinning, vodný futbal, trampolína pre dospelých, turnaj v petangu či kolotoče. Na letisku v Piešťanoch to tak bude žiť nielen hudbou od štvrtka 30. júna do soboty 2. júla.

„Festival odštartuje alternatívna rocková skupina z Nemecka Guano Apes a potom švédski rockeri Europe. Verím, že presvedčia, že i keď sú na scéne už skoro 40 rokov, stále majú ohromný drajv a poriadne to roztočia. Mnohé skvelé kapely vystúpia na Slovensku po prvý raz, pričom je takmer isté, že za cenu permanentky na TOPFEST by fanúšikovia nemali ani len jeden koncert. Myslím si, že takúto úžasnú príležitosť si netreba nechať ujsť,“ vraví organizátor festivalu, Dušan Drobný z agentúry TOPFEST.

Reklama

mapka_TOPFEST_1

„Máme celkovo štyri pódiá. Počas troch dní publikum rozdivočia americkí Rival Sons, ruská kapela Slot, britskí The Darkness, glam metalová kapela z Fínska Reckless Love, česká legenda Kabát, americká kapela Puddle of Mudd, britskí punkeri UK Subs, české Wanastowi Vjecy, či Chinaski, ale aj slovenské Horkýže Slíže, Desmod, Inekafe, Zóna A, Slobodná Európa a ďalšie skvelé kapely. Máme jednu malú zmenu, kapela Walda Gang zo zdravotných dôvodov nevystúpi, ale nahradí ju skupina Doga,“ dodáva Dušan Drobný.

2_Stage A_nové_resize3_Program B stage_resizeKyvadlová doprava_resize

Na hlavných pódiách sa vystriedajú tie najlepšie svetové rockové kapely, na vedľajšom dostane priestor výborná alternatíva, ako napríklad Čisté Tvary alebo Kvety v podpaží, a na C stagei budú mladí hudobníci skladať rockovú maturitu.

Topfest-A4

„Pripravili sme desiatky stánkov s občerstvením a množstvo atrakcií, fotostenu či špeciálne chodenie po lane waterlinning. U nás si užijete aj fantastickú novú zábavu bodyzorbing, čo je skákanie a hádzanie sa o zem vo veľkej nafukovacej guli. Na svoje si prídu aj športovci, môžu si zahrať vodný futbal, futbox alebo si zaskákať na trampolíne pre dospelých. Oddychovať potom môžu v pojazdných kaviarňach, v beach bare alebo si vychutnať pokoj v chill out stane. A pripravte sa na horúcu rockovú noc s moderátorom rádia Rocková republika Radom Meššom,“ uzatvára organizátor TOPFEST-u Dušan Drobný.

Slot 1_resize

„Atmosféru Topfestu ešte viac spríjemnia atrakcie spoločnosti Slovnaft. Návštevníci si budú môcť vyskúšať napríklad adrenalínový „Ľudský prak“ či špeciálne okuliare simulujúce vnímanie po požití alkoholu. Nebude chýbať oddychová zóna s možnosťou občerstvenia, pripojenia na wifi a ďalšími akciami,“ dopĺňa Anton Molnár zo Slovnaftu.

Martin Weleba_1_resize

-Zdroj: Propaganda House/Foto: Martin Weleba a archív Topfest- Pozn. red. Článok obsahuje reklamné informácie.

Populárne články