Úvod Kultúra Prírodné kino je otvorené

Prírodné kino je otvorené

REKLAMA
Skola Rakovice

Takmer 170 dobrovoľníkov, 1 920 odpracovaných hodín, sponzorská pomoc miestnych firiem v hodnote 15-tisíc eur a investícia zo strany mesta prevyšujúca 145-tisíc eur happy birthday songs. Prírodné kino je po 23 rokoch opäť otvorené.

„Začalo to rebríkom, ktorý k oplotenému areálu v mestskom parku postavila Lívia Gažová, aby okoloidúci mohli nakuknúť ako to za plotom vyzerá,“ spomína Michal Fiala, ktorý v januári 2015 zorganizoval prvú brigádu Wait and you. Možno iba zo zvedavosti prišli desiatky ľudí a začala práca, ktorá okrem zanietenosti vyžadovala aj obrovskú trpezlivosť.

REKLAMA
Dompek Pizza 2021
Knebl
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Podarilo sa zapojiť aktivačných pracovníkov, pomáhali aj ľudia vo výkone trestu xf-adsk2017_x64.exe. Areál bolo potrebné vyčistiť od náletových drevín, koreňov, odpadkov. Nasledovalo odstraňovanie hnilých lavičiek a starého dreva z pódia Visual Studio 2008. Potom bolo potrebné s malým bagrom povyberať zo zeme polámané betónové nosníky pôvodných lavičiek. Na výrobu náhradných museli najprv pripraviť špeciálnu formu 슈퍼 혼두라 다운로드. Služby mesta Piešťany prispeli vyrovnávaním terénu, odvozom lístia a orezom drevín.

Nasledovala obnova konštrukcie plátna, ku ktorému bol potrebný aj statický posudok. Mesto potom investovalo do pódia, premietacej techniky, nechalo vybudovať chodníky, osvetlenie, oplotenie, elektrické rozvody. Kúpilo sanitárny kontajner, v ktorom sú toalety.

Vo štvrtok 20. augusta zažilo Prírodné kino svoju druhú premiéru. Premietať sa bude aj v najbližších dňoch, na koniec augusta pripravilo Mestské kultúrne stredisko Piešťany koncert kapely Hrana. To všetko vďaka tomu, že Piešťanci spojili sily.

Text a foto: Martin Palkovič

REKLAMA