Úvod Kultúra Prírodné kino je otvorené

Prírodné kino je otvorené

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Takmer 170 dobrovoľníkov, 1 920 odpracovaných hodín, sponzorská pomoc miestnych firiem v hodnote 15-tisíc eur a investícia zo strany mesta prevyšujúca 145-tisíc eur happy birthday songs. Prírodné kino je po 23 rokoch opäť otvorené.

„Začalo to rebríkom, ktorý k oplotenému areálu v mestskom parku postavila Lívia Gažová, aby okoloidúci mohli nakuknúť ako to za plotom vyzerá,“ spomína Michal Fiala, ktorý v januári 2015 zorganizoval prvú brigádu Wait and you. Možno iba zo zvedavosti prišli desiatky ľudí a začala práca, ktorá okrem zanietenosti vyžadovala aj obrovskú trpezlivosť.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Podarilo sa zapojiť aktivačných pracovníkov, pomáhali aj ľudia vo výkone trestu xf-adsk2017_x64.exe. Areál bolo potrebné vyčistiť od náletových drevín, koreňov, odpadkov. Nasledovalo odstraňovanie hnilých lavičiek a starého dreva z pódia Visual Studio 2008. Potom bolo potrebné s malým bagrom povyberať zo zeme polámané betónové nosníky pôvodných lavičiek. Na výrobu náhradných museli najprv pripraviť špeciálnu formu 슈퍼 혼두라 다운로드. Služby mesta Piešťany prispeli vyrovnávaním terénu, odvozom lístia a orezom drevín.

Nasledovala obnova konštrukcie plátna, ku ktorému bol potrebný aj statický posudok. Mesto potom investovalo do pódia, premietacej techniky, nechalo vybudovať chodníky, osvetlenie, oplotenie, elektrické rozvody. Kúpilo sanitárny kontajner, v ktorom sú toalety.

Vo štvrtok 20. augusta zažilo Prírodné kino svoju druhú premiéru. Premietať sa bude aj v najbližších dňoch, na koniec augusta pripravilo Mestské kultúrne stredisko Piešťany koncert kapely Hrana. To všetko vďaka tomu, že Piešťanci spojili sily.

Text a foto: Martin Palkovič

REKLAMA