Úvod Kultúra Piešťany plné sôch

Piešťany plné sôch

Posledný júnový víkend sa v Piešťanoch niesol v znamení sochárskeho umenia. V piatok popoludní sa na Kúpeľnom ostrove konala vernisáž medzinárodnej výstavy Socha a objekt, ktorá tento rok oslavuje 15 피닉스 다운로드. výročie svojej existencie a v sobotu v Mestskom parku otvorili výstavu Socha piešťanských parkov.

Okrem galérií a exteriérových lokalít v Bratislave je výstava Socha a objekt prvýkrát situovaná aj do Piešťan 마이크로소프트 공식 다운로드. „Piešťany sú známe dlhoronou tradíciou v poriadaní exteriérových sochárskych výstav. Keďže každé podujatie je potrebné inovovať a rozvíjať, rozhodli sme sa umiestniť časť výstavy Socha a objekt práve do vášho mesta qlab 다운로드. Vďaka spolupráci s generálnym riaditeľom Slovenských liečebných kúpeľov a primátorom mesta sme sa dohodli na tom, že umiestnime veľkú časť vonkajších plastík priamo na Kúpeľný ostrov,“ povedal hlavný organizátor podujatia Viktor Hulík 오늘은 가지마 다운로드.

REKLAMA
Chlapci na panvici
Knebl
Dompek Pizza donaskova sluzba

Jedným z autorov, ktorí prezentujú svoje diela na Kúpeľnom ostrove je aj sochár Andrej Rudavský 국민은행 로고 다운로드. Vystavoval už v Piešťanoch niekoľko ráz vrámci Sochy piešťanských parkov. Teraz prezentuje dve diela na výstave Socha a objekt. „Sochu s názvom Krajina, ktorú tu mám dnes, som vytvoril v 80-tych rokoch a potom bola inštalovaná v Národnej galérii Open water download. Pre Piešťany som ju trochu inovoval istými expanzívnymi prvkami. Druhé dielo sú asambláže s bronzovými a epoxidovými fragmentami,“ objasnil pozadie vzniku diel majster sochár Download chrome videos on your phone.

Vernisáž výstavy Socha piešťanských parkov sa konala v prostredí mestského parku, konkrétne pred Kultúrno spoločenským centrom Fontána Evil Ward. Exteriérová časť je poňatá hlavne ako lákadlo pre návštevníkov, aby zašli aj do galérie, kde je nainštalovaná podstatná časť výstavy ShadowGun. „Sochy boli v Piešťanoch po prvý krát vystavované

v mestskom parku v roku 1964. Od roku 1967 sa toto podujatie organizuje pravidelne s výnimkou niektorých rokov a jednej dlhšej 12-ročnej prestávky orbit or beat 다운로드. Som veľmi rád, že v roku 2008, 2009 a aj tento rok sme ako Mestské kultúrne stredisko získali grant Ministerstva kultúry, a tak zachovávame tradíciu a aj meno Sochy piešťanských parkov,“ povedal na margo histórie výstavy vedúci galérie KSC Fontána, Martin Valo. V rámci výstavy Socha piešťanských parkov sa tento rok v priestoroch mestského parku i v interiéri KSC Fontána prezentuje viac ako 20 prevažne mladých autorov autorov so 150-mi dielami, čo je dobrým signálom, že mladí sochári majú stále väčší záujem zúčastniť sa na tejto výstave.

Obaja organizátori výstav Martin Valo i Viktor Hulík sa zhodli v jednom: „Keďže Piešťany sú mestom s veľkým mestským i kúpeľným parkom, toto prostredie je bezkonkurenčnou kulisou k jednotlivým umeleckým dielam a ich pôsobenie je výnimočné i symbiózne zároveň.“

Autor: Petra Adamcová                Foto: hug(o)photo agency – Tomáš Hudcovič

REKLAMA