Connect with us

Kultúra

Park Foto bude tento rok pod Kolonádou

Park Foto Piešťany sa v sobotu 23. septembra 2023 uskutoční už po osemnásty raz. Fotografi z Piešťan i vzdialenejších destinácií vystavia na obdiv svoje diela tento rok pod Kolonádou na Winterovej ulici. Tradične sa akcia koná v majestátnej aleji Mestského parku, avšak aktuálne sa organizátori rozhodli pre zmenu pre nepriaznivú predpoveď počasia. Určite sa i tak bude na čo pozerať a podujatie na novom mieste získa novú atmosféru. Aktualizované: 22.9.2023 15:40 h.

Published

on

Reklama
Reklama

Začiatok podujatia je naplánovaný na 10:00 h, kedy začína registrácia. Tá potrvá do 13:00 h. Fotografie bude možné umiestniť na pripravené siete, nutné je priniesť si pomôcky na uchytenie (štipce…). Kreativite sa medze nekladú a preto môžete využiť aj iné formy umiestnenia fotografií napr. na bicykel , rebrík, žeriav a podobne. „Zapojte svoju fantáziu!“ odkazujú organizátori.


Program:

Sobota 23.9.2022

7:30 h – Vešanie sietí pre PARK FOTO 2023 (každá pomoc vítaná) pod Kolonádou
10:00 – 13:00 – Registrácia vystavujúcich autorov
15:00 – 16:30 – Hodnotenie odbornou porotou
17:00 – Sčítanie štipcov
17:20 – 17:30 – Spoločné Foto
17:45 – 18:00 – Vyhlásenie výsledkov

Vystavené fotky spolu s menom budú zdokumentované počas priebehu akcie. Štipce na hodnotenie budú visieť na špagátoch pri vstupe do parku.  Štipce budú tento rok rozdávať  pod mladí hádzanári a hádzanárky  pod strechou Kolonády. O 17:00 si vystavujúci spočítajú štipce a dajú ich do tašky, ktorú dostali pri registrácii.

Reklama

 


O čo ide?
V prvom rade o prezentáciu fotografickej tvorby, predstavenie fotografií zaujímavým spôsobom a stretnutie ľudí so spoločnou láskou ku fotografii. Spätná väzba k vašej tvorbe od niekoľko tisícok návštevníkov výstavy v jeden deň.

Ako?
Vystavujúci fotografi si svoje diela inštalujú sami na vopred pripravenú sieť o šírke 120 cm, natiahnutú medzi stromami v aleji mestského parku. Inštalovať možno aj na lavičky, vlastné stojany, rebríky a pod. Kreativite pri inštalovaní sa medze nekladú.

Čo si vziať so sebou?
Vlastné fotografie akéhokoľvek formátu i adjustácie, farebné, či čiernobiele. Potrebné sú pomôcky na zavesenie fotografií (štipce, spony, háčiky, špagáty, gumičky a pod.). Odporúčame zobrať si so sebou niečo na sedenie. Dobrá nálada je povinnou výbavou.

Prečo?
Máte možnosť vystaviť svoju tvorbu na najväčšej parkovej fotovýstave na Slovensku a tento rok môžete byť aj súčasťou pokusu o zápis do knihy rekordov v počte vystavených fotografií. Načerpáte inšpiráciu a od tisícok návštevníkov môžete získať cenné odozvy na vašu tvorbu. Stretnutie s ostatnými fotografmi vám prinesie možnosť rozhovorov o fotografií.

Čo ešte?
Piešťany sú krásne mesto a počas príjemného dňa máte možnosť fotoaparátom zachytiť jeho jesenné čaro.

Hodnotenie odbornou porotou :
Odborná porota vyhodnotí tri najlepšie kolekcie fotografií. Pri účasti detí bude vyhodnotená detská kategória osobitne.

TS Piešťanský fotoklub Foto: Rezort Piešťany

Populárne články