Úvod Kultúra Nedvědovci priniesli závan táboráku, Kusturica chuť Balkánu

Nedvědovci priniesli závan táboráku, Kusturica chuť Balkánu

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Hoci festival Lodenica už niekoľko rokov nenosí prívlastok „country“, duch pesničkárstva a táborových ohňov zostáva najmä v povedomí  jeho priaznivcov Eclipse sts. Počas sobotného večera ho osviežili okrem iných interpretov na hlavnom pódiu aj František Nedvěd so synom Vojtěchom (TIEBREAK). Diváci ich len neradi púšťali zo scény a po prídavkoch trpezlivo čakali na podpisy CD-čiek a možnosť vyfotiť sa s hviezdami večera Ied the singer. Po ôsmej celý kemping na piešťanskej Sĺňave zaplavila balkánska energia headlinerov tohtoročného trojdňového festivalu – Emira Kusturicu s kapelou No Smoking Orchestra King of Fine Gems.

IMG_7490Srbský filmový režisér Emir Kusturica pred vystúpením podebatoval aj s novinármi, ktorí sa napríklad dozvedeli, že film je stále preňho jednotkou a hudba mu umožňuje iný, viac pocitový prejav Download the coward pedal 2. Už o pár dní uvedú na Benátskom filmovom festivale jeho ďalší režisérsky počin s názvom Na mliečnej ceste. Talentovaný filmár, ktorý študoval na pražskej FAMU, síce so Zlatým levom neráta, ale dúfa, že jeho snímka sa umiestni aspoň v prvej päťke 묵향 31 txt 다운로드.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

IMG_7602„Hajde,“ kričali nedočkavci v hľadisku na vystúpenie avizovaného headlinera Terraria Mobile. Kusturica potom spolu s NSO predviedol na pódiu zaujímavú kombináciu filmovej hudby v spojení s balkánskymi rytmami, okorenenej sólami na saxofón či harmoniku Sunflower of Detective Conan Flame. Hudobníci k sebe dokonca zavolali aj niekoľko diváčok, ktoré si s nimi zatancovali a predviedli tiež pár cvičebných čísel pod vedením samotného Emira nvda.

IMG_7873IMG_7949Lodenici tento rok prialo aj počasie, ktoré bolo príjemné letné, a areál tak po všetky tri dni zaplnili návštevníci, stany, i stánky s občerstvením či atrakcie pre deti spring framework file. Návštevnosti sa tešili aj muzikanti, vystupujúci na Lodenička scéne.

-ad-

REKLAMA