Connect with us

Kultúra

Na Topfeste 2015 aj tanečnice z Lúčnice s IMT Smile!

Published

on

Reklama

Dvanásť rokov na festivalovej mape Slovenska oslávi v tradičný posledný júnový víkend roku 2015 najväčší rockový festival na Slovensku TOPFEST. Organizátori už horúčkovito dohadujú kontrakty účinkujúcich a známe sú už aj prvé mená. Fanúšikovia IMT SMILE sa môžu dokonca tešiť na exkluzívny koncert svojej obľúbenej skupiny!

IMT SMILE & LUCNICA

Reklama

REKLAMA
mikulas

Budúcoročný hudobný festival Topfest sa bude opäť snažiť, aby bol skutočným sviatkom rockerov pod Tatrami. Už 12. pokračovanie obľúbenej akcie, ktorú každoročne navštevujú tisícky priaznivcov kvalitnej hudby, je tradične naplánované na posledný júnový víkend – 26. a 27. júna 2015.

Reklama

Organizátori majú potvrdené vystúpenie českej skupiny Kryštof, ktorá opäť zabodovala v Českom Slavikovi, kde skončili len pred pár dňami na treťom mieste. Svoju účasť už v Piešťanoch potvrdil aj Maťo Ďurinda so skupinou Tublatanka, ale aj IMT Smile! Ivan Tásler so svojou skupinou prídu na letisko doslova v exkluzívnej zostave. IMT Smile sa na Topfeste predstavia v špeciálnom programe so súborom Lúčnica. Ich tohtoročné spoločné vystúpenia sú už takmer vypredané a pod holým nebom na festivale dostanú ešte ďalší rozmer.  Režisér predstavení Jano Ďurovčík opisuje ich spoločné vystúpenie ako „dobrú, veľkú a kultivovanú šou, s veľkými emóciami, ktorá divákov zdvihne zo sedadiel“ a s davom niekoľkých tisícok fanúšikov to bude jednoznačne festivalový zážitok roka!

Organizátori už zároveň pilne pracujú na headlineroch – prvým potrvdeným je legendárna americká skupina Twisted Sister, ale keďže 30 Seconds nasadili latku vysoko neradi by ju podliezli…: „Radi by sme zverejnili ďalšie mená headlinerov ešte dokonca tohto roka – uvidíme, ako budeme úspešní…“ avizuje Dušan Drobný z usporiadateľskej agentúry DUNA.

Cieľom organizátorov je totiž opäť priviesť na Slovensko ďalšie zvučné mená spomedzi zahraničných interpretov. Na Topfeste sa počas jeho existencie predstavili také hviezdy ako Limp Bizkit, Sum 41, Megadeth, Alice in Chains, Slayer, Nightwish, Status Quo, The Misfits, Morcheeba, Uriah Heep, Guns N´ Roses, či naposledy Sabaton, Helloween a Thirty Seconds To Mars…

TS/red

Populárne články