Úvod Kultúra Na festivale Červeník to roztočili kapely Horkýže Slíže aj Hex, nechýbal ani...

Na festivale Červeník to roztočili kapely Horkýže Slíže aj Hex, nechýbal ani muzikál Cyrano z predmestia

REKLAMA
Koberce Trend 16102021

Festival Červeník je už 51 rokov zárukou dobrej nálady a ani tentoraz nesklamal. Víkend na štadióne v Červeníku si prišli užiť všetky generácie, ktoré sa zabavili pri koncertoch kapiel Hex, Horkýže Slíže, Gladiator, Družina a so speváčkami Beatou Dubasovou a Zuzanou Smatanovou. Kuko z kapely Horkýže Slíže si dokonca vymenil tričko so spevákom Martinom Harichom. Holandské speváčky z kapely Pussycat koncert kvôli dažďu neodohrali, prisľúbili však, že sa na Slovensko ešte vrátia 소규모 아카시아 밴드 다운로드. Fanúšikov očarila prvá slovenská rocková opera „Cyrano z predmestia“ v podaní 25-členného Art Music Orchestra, sólistov Divadla Novej scény a Lúčnice. Tohtoročnou novinkou bola diskotéka na záver každého dňa, ktorá návštevníkov festivalu roztancovala až do rána.

IMG_1473_resize

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Program na Červeníku odštartovali kapely Particles a Heľenine oči ld플레이어 다운로드. Speváčka Beáta Dubasová zaspievala hity „Sme také, aké sme“, „Dievča z reklamy“, ale aj novú pesničku „Som“, na ktorú má výborné ohlasy. „Spievalo sa mi úplne super, pretože publikum nesklamalo. Bolo to skvelé, prišli rôzne generácie, tak ako som čakala. Teším sa, že na moje pesničky tancovali aj mladí, som rada, že ďalej žijú. To je sen každého speváka, aby jeho pesničky zobrala aj ďalšia generácia,“ neskrývala radosť Beáta Dubasová ebs 연계교재 다운로드.

Prvý večer na Červeníku poznačil dážď, ktorý prerušil vystúpenie Zuzany Smatanovej. Speváčka a skladateľka si to napriek počasiu užila.

IMG_1502_resize

„Našťastie lejak ustal, ľudia sa vrátili, dokonca prišli aj ďalší spod stanov, a ja som mohla dohrať svoj koncert Download the car game. Fanúškovia so mnou spievali moju novinku „Horou“ a mňa to vždy veľmi teší, keď im môžem dať zaspievať refrén, je to celé také veľkolepé,“ vyznala sa Zuzana Smatanová.

Po koncerte Zuzany Smatanovej sa už rozpršalo naplno a skupiny Pussycat, Chinaski a spevák Bystrík pozdravili publikum len zo šatne. Holandské speváčky z kapely Pussycat však prisľúbili, že sa na Slovensko ešte vrátia 윈도우 공식 다운로드. Druhý deň odštartovala program festivalu skupina Družina vo vynovenej zostave.

IMG_1847_resize

„Na Červeníku sa mi hralo výborne, bola super atmosféra, fanúšikovia boli skvelí. Mám pocit, že po štyroch rokoch má Družina väčší drive. Možno, že to bolo aj na niečo dobré, že som zostala na materskej dovolenke. V skupine je nálada perfektná, hrá sa nám veľmi dobre aj napriek tomu, že sa vymenili niektorí členovia kapely,“ povedala s úsmevom speváčka Družiny Danka Kurtíková Ferienčíková coreavc 코덱.

Po Družine nastúpil na pódium spevák Martin Harich a potom už areál dokonale naplnila kapela Horkýže Slíže. Tá dokáže fanúšikov nielen roztancovať a rozospievať, ale aj zabaviť. Na pódiu predviedli Slíže Nemocnicu na okraji mesta aj nafukovaciu Anču. A samozrejme hity „Maštaľ“ či „A ja sprostá“.IMG_1669_resize

„Je to super festival a som rád, že si tu mohli Horkýže Slíže zahrať ps3 gta5 다운로드. A dokonca som si s Martinom Harichom vymenil aj tričko. Mal s nápisom – „Narodil som sa v 90-tych“ a hovorím, že dobré tričko, vymeníš? Tak som mu dal tričko Horkýže Slíže. A ja som si deviatku prelepil na sedmičku a hral som v tričku „Narodil som sa v 70-tych“,“ smial sa Peter „Kuko“ Hrivnák.IMG_1650_resize

Tento ročník pripravili organizátori prekvapenie v podobe prvej slovenskej rockovej opery Youtube 360. „Cyrano z predmestia“. Na pódiu sa predviedol 25-členný Art Music Orchestra, sólisti Divadla Novej scény a svetoznámy Spevácky zbor Lúčnica. Na Červeníku zaspievali skladby z muzikálu speváčka Mirka Partlová a spevák Braňo Vyskočil. Potom už fanúšikov dostala do varu skupina Gladiator, ktorá zahrala hity „Nemôžem dýchať“, „Láska“ či hokejovú hymnu „Slovensko“ 크롬 xhr 다운로드. Vrcholom festivalu bol koncert kapely Hex, ktorá rozhýbala amfiteáter, hity „Keď sme sami“ či „Nikdy nebolo lepšie“ spievali doslova všetci.IMG_2395_resize

„Je to jedna z najpríjemnejších letných akcií, ktoré hrávame slideshare ppt. Tento festival máme vámi radi, pretože sa tu stretáva naozaj široké publikum od detí až po tých skôr narodených. Mne sa páči ako je to celé urobené, amfiteáter aj s tribúnami, dokonalý kotol,“ tešil sa líder HEX-u Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

Tohtoročnou novinkou bola diskotéka na záver každého dňa, ktorá návštevníkov festivalu roztancovala až do rána. Červenícke slávnosti spevu, hudby a tanca prináša Agentúra Topfest.

-lt/Zdroj: Propaganda House/Foto: Pavol Karell-

REKLAMA