Úvod Kultúra „Majster“ Polívka opäť ukáže svoj formát v Pro dámu na balkoně

„Majster“ Polívka opäť ukáže svoj formát v Pro dámu na balkoně

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Bolek Polívka sa opäť zažiari ako večný lovec ženských sŕdc vo svojom autorskom predstavení Pro dámu na balkoně, ktoré sa koná v rámci Piešťanského rendezvous v utorok 27 잠깐만 다운로드. októbra o 19,00 h v Dome umenia. 

Komédiu plnú neobvyklých situácií, gagov, dialógov a rekvizít, uvádza divadlo, nesúce autorovo meno, na českých a slovenských scénach už 16 rokov Download the Antagonistic Army. Ani dnes však nestráca predstavenie Pro dámu na balkoně, na svojej aktuálnosti, čím dokazuje, že humor je nestárnuci. A geniálny herec Bolek Polívka v ňom rozohráva  opäť divadlo európskeho formátu python selenium files.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Účinkujú: Boleslav Polívka, Jaromír Barin Tichý, Jiří Fretti Pfeifer, Luděk Horáček, Milan Král

Celé svoje snaženie a úsilie venuje Majster ( ako si nehranou skromnosťou nechá hovoriť Bolek Polívka) dáme na balkóne 불독맨션 다운로드. Dáme, ktorá sa ani neobťažuje prísť sa pozrieť. Dáme, ktorú ani diváci nevidia. Ale ak by náhodou prišla, musí to byť dokonalé, aby – nespokojná – zasa hneď nezmizla Summer to Kikujiro.

V celom predstavení sledujeme metaforu života jedného muža. Od detstva až do smrti je sprevádzaný rôznymi motívmi: od motýľov až po balóniky 이지툰 다운로드. Tieto motívy slúžia nielen ako metafora životných etáp, stávajú sa z nich umelecké predmety.

phoca_thumb_l_prodamu2Nenásilne a prirodzene pôsobí prechod z deja hry do prestávky a späť z prestávky do hry 한글과컴퓨터 사전 다운로드. Keď sa Majster vyplače do vankúša ( lebo jeho dáma stále ešte neprišla) je vankúš vyžmýkaný, Barin a Fretti začnú slzy stáčať do fľaštičiek a predávať po dvadsiatich korunách ako „Umělcovy slzy“ Download Buzz Thorns. Určite nie sú o nič falošnejšie ako slzy Panny Márie predávané kresťanskými podvodníkmi v Lurdoch necelých 2000 rokov po Máriinej smrti toe-ik. Predávaním Majstrových sĺz, preliatych nad nenaplnenou láskou k dáme na balkóne, prejde prvá časť predstavenia plynule do prestávky. Diváci sa dohadujú, kto si slzy kúpi, pomocníci ich povzbudzujú good day.

V hre vidíme, že všetok nábytok na scéne je naklonený smerom k divákovi. I tento motív je prekvapivo rozvinutý v druhej časti hry. A balóniky celé predstavenie symbolicky ukončia v jednej veľkej a pôsobivej metafore smrti.

Zdroj: www.domumenia-piestany.sk

REKLAMA