Connect with us

Kultúra

Made in Piešťany v elektrárni bude tentoraz venované športu

Published

on

Reklama
Reklama

Elektrárňa pripravila už tretí večer venovaný prezentácii šikovných ľudí z Piešťan. Na podujatí s názvom Made in Piešťany vol. 3 sa zoznámite s ľuďmi, ktorí robia veci inak a o svoje skúsenosti sa podelia už v piatok 29. septembra o 19.30 hodine. Made in Piešťany bude tentoraz venované športu, pričom ľudia pôsobiaci v tejto oblasti návštevníkom porozprávajú svoje príbehy a doplnia ich obrazovým materiálom i živými ukážkami.

O jednu z nich sa postarajú zakladatelia klubu Octago, ktorí stavajú jedinečné ihriská na cvičenie s vlastnou váhou po celom Slovensku. S workoutom pritom začali iba pred pár rokmi doma v Piešťanoch, na detských preliezkach. O svoje bohaté skúsenosti sa podelí aj dizajnér a sochár Andrej Chotváč, ktorý má blízko k úplne inému športu. Absolvent Akadémie výtvarných umení realizoval návrhy prvých slovenských športových automobilov. Jeho nadčasové nápady obdivujú odborníci dodnes.

Na tému dračie lode bude rozprávať populizátor tohto netradičného športu Milan Koščál. Ešte nedávno išlo o trochu exotickú zábavu, teraz sú už dračie lode na Váhu takmer bežné. Úspešný príbeh zažívajú aj tunajší milovníci rugby. Trénovať začínali za Domom umenia a tento rok sa im už podarilo zorganizovať juniorské majstrovstvá Európy. O tom, prečo je rugby také výnimočné, bude hovoriť Filip Kráľ.

Na športovom vydaní Made in Piešťany sa predstavia aj Fly Fitness, Joga Juzi Klub, Združenie taoistického tai-chi. A o tom, čo chystajú úspešní výrobcovia ponožiek Moon Socks porozpráva Denis Kelemen.

Reklama

-TS Elektrárňa Piešťany-

Populárne články