Úvod Kultúra Leto v Radošine vyvrcholí Jánošíkom

Leto v Radošine vyvrcholí Jánošíkom

0
ZDIELAŤ
REKLAMA
Mestska zahrada

Správu o hrdinovi alebo Hru na hrdinu v interpretácii Radošinského naivného divadla a Slovenského ľudového umeleckého kolektívu budete mať možnosť vidieť koncom augusta v amfiteátri v Radošine. Ako legendu uchopili do svojich rúk tieto dva súbory zistíte (ak ste teda hru už nevideli) 27. augusta.

REKLAMA
ON Semi3
ON Semi 2
ON Semi 1

Legendárna hra na slovenskú legendárnu tému Jááánošííík po tristo rokoch Stanislava Štepku je v repertoári RND  od premiéry v roku 1970. V roku 2015 keď mala za sebou už takmer 1000 repríz ožila v novej a nevídanej scénickej podobe. Okrem známych a zľudovených literárnych textov, aktuálnych glos a  interpretov RND sa v ozvláštňujúcej podobe a v novej dramaturgii ku kultovej inscenáci pridali skvelí tanečníci, hudobníci a speváci SĽUK-u.

Spolu s radošincami a režisérom Jurajom Nvotom vytvorili výnimočný humorno-divadelný a aj tanečno-spevácky tvorivý kabaretný a hudobno-tanečný večer na spoločnú a známu jánošíkovskú tému. Poetika RND dostáva od SĽUK-u nový tvorivý impulz a spolu s hercami, spevákmi, hudobníkmi a tanečníkmi obdivoch umeleckých telies chcú prostredníctvom klasického titulu RND ponúknuť divákom nový, pôsobivý a originálny divadelný večer plný humoru, spevu a tanca.

-inf- Zdroj: RND

REKLAMA

BEZ KOMENTÁROV

NAPÍSAŤ KOMENTÁR