Úvod Kultúra Kroniku dajú na web a venujú jej výstavu

Kroniku dajú na web a venujú jej výstavu

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Okrúhle jubileum prvej písomnej zmienky je pre samosprávu príležitosťou prezentovať svoje dejiny prostredníctvom dočasnej expozície v Dome umenia Download The Dark Knight. Otvoria ju 30. mája o 16.30 h a jej súčasťou bude zverejnenie zdigitalizovaného obsahu všetkých zväzkov mestskej kroniky.

[singlepic id=42832 w=320 h=240 float=left] Už čoskoro bude môcť každý pohodlne listovať v historických záznamoch o Piešťanoch prostredníctvom počítača 사사로운 토크 다운로드. Kroniku koncom mesiaca zavesia na web stránku mesta a podľa informácií z radnice je v štádiu príprav aj verzia pre mobilné telefóny. Prepis stoviek strán trval štyri roky 2018 수능 다운로드. „V týchto dňoch prebieha kontrola autenticity textu,“ uviedla Drahomíra Moretová, vedúca sekretariátu primátora.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Samotné zväzky budú súčasťou výstavy o histórii samosprávy, kde návštevníci uvidia aj insígnie a erb 용비불패 컬러판 다운로드. Okrem toho sa zoznámia s vývojom názvov Piešťany a Kocurice a zoznamom čestných občanov. Dozvedia sa do akých panstiev toto územie patrilo, kto tu vládol, kto obec a neskôr mesto viedol z pozície richtára webcam central 다운로드. Na výstave, ktorú pripravuje radnica v spolupráci s Balneologickým múzeom, bude aj zobrazovacie zariadenie, ktoré umožní listovať v digitálnej verzii kroniky Download colorpop.

Mestskú kroniku začal v roku 1933 písať Arpád Straka, vtedajší obecný tajomník. Najprv sa venoval všeobecnému prehľadu o vtedajších Piešťanoch a prvú dobovú udalosť zaznamenal 9 공사계약서 양식 다운로드. januára 1934, keď z letiska odišiel pluk Františka Sazimu, ktorý bol preložený do Košíc.

Súčasným kronikárom je Alexander Murín. Dianie v našom meste zaznamenáva už od roku 1986 your retirement certificate. Predtým to 35 rokov robil jeho otec.

Text: Martin Palkovič Foto: Barbora Piovarčiová/Revu Piešťany

REKLAMA