Úvod Kultúra Katka Koščová bude čítať Jánošíkov už ako Pivovarová

Katka Koščová bude čítať Jánošíkov už ako Pivovarová

REKLAMA
GM Dental Zubar

Minulý týždeň (11. augusta) sa v reštaurácii Blue´s v Piešťanoch konala prezentácia knihy reportéra Českého rozhlasu Ľubomíra Smatanu Jánošíci s těžkou hlavou a po nej nasledovalo Nebotrasenie 웹윤고딕 130 다운로드. Teda nebo sa našťastie netriaslo, ale len niektorí návštevníci koncertu Kataríny Koščovej, tešiaci sa so stretnutia s obľúbenou speváčkou movie Lion. Mimochodom od najbližšej soboty (21. augusta) z nej už bude Katarína Pivovarová.

Ľubomír Smatana je po otcovi Slovák, narodil sa na východnom Slovensku, ale od detstva žil v Čechách right base. Ako turistický sprievodca precestoval kus sveta. Od roku 2000 pôsobí ako reportér Českého rozhlasu. Najprv ako regionálny spravodajca, neskôr v redakciách ČRo v Plzni a v Prahe Kakao Mobile. Rok pracoval v China Radio International v Pekingu. Keď v roku 2006 vypísal Český rozhlas konkurz na spravodajcu zo Slovenska, prihlásil sa doň a vyhral Download the 2019 calendar. Uplynulé štyri roky tak pôsobil na Slovensku a z jeho reportáží z tohto obdobia vznikla kniha o mýtoch a realite Slovenska – Jánošíci s těžkou hlavou Tekken Tag Tournament 1 Download. Ľubomír Smatana je človek, ktorý berie veci s nadhľadom, a tak aj napísal knihu o Slovákoch. Jeho reportáže sú svieže a všíma si i veci, ktoré si slovenskí kolegovia nevšimli 미인심계 다운로드. Podľa jeho slov má výhodu v tom, že ako Čecha – cudzinca ho ľudia prijali ako hosťa a porozprávali mu aj veci, ktoré by inak nepovedali. Príkladom môže byť stretnutie s pašerákom na východnej hranici, ktorý ho otvorene zasvätil do „svojho remesla“ osmc 다운로드. Knihe nechýba humor, zveličenie, irónia, glosovanie či karikovanie. Viacerí čitatelia knihu prijali s nevôľou a môžno sa k nim pridajú ďalší, preto je potrebné mať pri jej čítaní podobný nadhľad ako má autor 토 도우 다운로드. Ako sa ukázalo na podujatí v Piešťanoch, je Ľubomír Smatana aj dobrým rozprávačom. Takmer hodinu a pol rozprával svoje skúsenosti a zážitky zo Slovenska, ktoré asi pozná vďaka svojej práci lepšie ako nejeden Slovák, hosťom do posledného miesta zaplnenej reštaurácie Blue´s 인스타 다운로드. Dokonca ani Katke Koščovej, ktorá doplnila prezentáciu jeho knihy koncertom sa neušlo miesto, a tak počúvala cez okno z ulice.

REKLAMA
Knebl
Chlapci na panvici
Sheriff Taxi Piešťany
Dompek Pizza donaskova sluzba

Ľuba Smatanu vraj doteraz nepoznala, zoznámila sa s ním až tesne pred podujatím, ale pôsobí na ňu ako fajn chlapík. Knihu ešte nečítala, a tak sa k nej nechcela príliš vyjadrovať. Má v pláne si ju prečítať, ale pravdepodobne už nie ako Koščová, ale Pivovarová. V sobotu 21. augusta sa totiž vydá v Prešove za svojho manažéra Michala Pivovara. Najbližšiu vhodnú príležitosť bude mať po svadbe, počas dlhej jazdy autom na svadobnú cestu, respektíve dovolenku, do Talianska. Budúci manželia Pivovarovci nám totiž prezradili, že plánujú návštevu Ríma a jeho pamiatok.

O Katke Koščovej síce momentálne píšu médiá menej ako keď sa stala víťazkou súťaže Superstar, ale vôbec jej to nevadí, lebo konečne vraj robí čo chce. Po súťaži, ktorá ju voviedla do sveta slovenského šoubiznisu, sa hľadala. Robila veci, ktoré jej poradili, ale neverila im sama a neverili jej ani ľudia – poslucháči. Možno niektorých sklamala tým, že sa nevenovala žánru s akým vyhrala súťaž. Avšak teraz, keď sa posunula k džezu a šansónom, je konečne presvedčená o tom čo robí a podľa ohlasov na koncertoch o tom presvedčila aj svojich verných fanúšikov. S kapelou odohrajú viac ako sto koncertov ročne a s budúcim manželom nesedia na zadku, ale stále vymýšľajú nové projekty.

Autor: ht   Foto: hug(o)photo agency – Tomáš Hudcovič

REKLAMA