Úvod Kultúra Kaštieľ Moravany zažije v sobotu finisáž výstavy Artrooms. Buďte pri tom

Kaštieľ Moravany zažije v sobotu finisáž výstavy Artrooms. Buďte pri tom

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Posledná prehliadku výstavy ARTROOMS MORAVANY už túto sobotu 7. septembra. Bude špeciálna aj pre tých, ktorí výstavu už videli. Expozícia bude totiž doplnená o niektoré ďalšie diela vystavujúcich autorov a tešiť sa môžete aj na grafickú kolekciu z berlínskeho vydavateľstva LE PETIT MIGNON 기어 vr 우동 다운로드. Dvaja z autorov tohto grafického kolektívu, Ben Sanair (FR) a Tomas Perrodin (FR) touto výstavou uzatvárajú svoj rezidenčný pobyt v 4D Gallery scanner app. Vrátane tohto doplnenia je na výstave prezentovaných už viac ako 40 autorov.

Rozsiahla výstava súčasného vizuálneho umenia vznikla z partnerskej spolupráce festivalu Hradby samoty, tvorivého centra 4D Gallery a občianskeho združenia Kaštieľ Moravany Vegas 16 Kizen.
Počas festivalu Hradby Samoty, ktorý sa odohral prvý júlový víkend, výtvarné inštalácie žili v atmosfére koncertov a performatívnych vystúpení, v noci bola predná aj zadná fasáda kaštieľa rozpohybovaná veľkoplošnou projekciou, mappingom od Nano VJs a Samayela 2fa 다운로드.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

„Na finisáž z časti prinavrátime výstave festivalový charakter, opäť sa niektoré objektové inštalácie rozozvučia header file. Pre návštevníkov, ktorý sa festivalu nemohli zúčastniť, aj pre tých, čo si radi pripomenú jeho podmanivú atmosféru ktorú zažili, pripravujeme fotografickú prezentáciu tých najlepších momentov,“ pozývajú organizátori rtmp 다운로드.

Novinkou v expozícii bude miestnosť označená s upozornením „nevhodné pre mládež“, kde budú koncentrované doplnené diela s erotickými motívmi od Petra Sula a Lucie Dovičákovej white ness.

„Myslíme však aj na najmenších, ktorých veríme že upútajú mnohé objekty. Pribudne objekt robota ponášajúci sa na veľkú hračku, alebo kinetická socha dreveného psa naháňajúceho si vlastný chvost,“ informujú členovia organizačného tímu 클립아트 무료 다운로드.

Výstava na stavenisku lákala množstvo návštevníkov

Vstup a nádvorie zostáva strážiť socha Cerbera od Markéty Jáchimovej (CZ), na prechádzke nádherným parkom môžete objavovať veľkorozmerné sochy od Milana Adamčiaka, Jána Mathého, Laca Terena, Ivana Csudaia, Ladislava Saba, Dionýza Troskó, Jakuba Trajtera a Zuzany Sabovej 킨키 부츠 다운로드. Vo vnútri kaštieľa v približne 30 komnatách vás čaká množstvo vizuálnych prekvapení, maľby, kresby objekty a inštalácie od Petra Rollera, Jaroslava Kyšu, Lucii Dovičákovej, Tomáša Klepocha, Mateja Rosmányho, Petra Sula, Borisa Sirku, Matúša Lányiho, Ľubomíry Sekerášovej, Jarmily Mitríkovej s Davidom Demjanovičom, Luba Mikleho, Ivana Herényiho, Radovana Čerevku, Andrása Cséfalvaya, Radovana Drangu, Gabriely Zigovej s Luciou Kordáčovou, Kataríny Bajkayovej, Dalibora Jančuru, Leonarda Leláka, Michala Goláka, Kristíny Hejlovej (CZ), Jiřího Suchánka (CZ), Jedného kmenu, Letadlovej a nie je vylúčené, že pribudne ešte ďalšie prekvapenie Gomthree masm3.

Výstava sa doteraz tešila značnej návštevnosti. Artrooms Moravany sa dá pokladať za veľmi úspešný nultý ročník novej éry výtvarných aktivít v kaštieli. Výstava sprístupňuje kaštieľ pre verejnosť po prvýkrát, od kedy ho o.z. Kaštieľ Moravany začalo prinavracať k životu po predošlom dlhom období chátrania. Je to však iba začiatok, najväčšou radosťou je, že táto aktivita vzbudila záujem nie len širokej, ale aj odbornej verejnosti, pričom sa už plánujú ďalšie výstavné aktivity v kaštieli a prebieha diskusia o možnostiach obnovy maliarskeho či drevárskeho sympózia, ktoré mali v Moravanoch dlhoročnú tradíciu.

Text: TS Kaštieľ Moravany/red Foto: Kaštieľ Moravany

REKLAMA