Connect with us

Kultúra

Finta pána Ribadiera sa vracia na dosky Domu umenia

Published

on

Reklama
Reklama

Komédia, ktorú mali možnosť vidieť aj návštevníci 17. ročníka Piešťanského rendezvous v októbri minulého roku sa vracia dosky Domu umenia. Predstavenie Georgesa Feydeaua s názvom “Len si pospi miláčik“ s podtitulom “Finta pána Ribadiera” vypredalo veľkú sálu a jeho tvorcovia ho u nás uvedú už v utorok 12. apríla o 19,00 h. Slávny autor je majstrom slovného vtipu a nekorunovaný klasik zašmodrchávania zápletky. Pod vedením režiséra Michala Vajdičku sa v divadelnej hre predstavia Diana Mórová, Ján Koleník, Tomáš Maštalír, Jozef Vajda, Zuzana Šebová a Marián Labuda mladší.

dom umeniaElegantná dobová komédia z prelomu 19. a 20 storočia sa odohráva v Paríži a nesie podtitul “Finta na bokovky”. Jej slávny autor je majstrom slovného vtipu a nekorunovaný klasik zašmodrchávania zápletky. Ústrednou postavou diania je tentoraz neverný pán Ribadier, ktorý má vlastnú fintu ako obalamutiť manželku, keď sa vydáva na zálety. Neudrží však jazyk za zubami a pochváli sa priateľovi, netušiac, že je nevyslyšaným pytačom jeho vlastnej ženy. Udalosti tak naberajú rýchly spád. Navyše sa na scéne objaví obchodník s vínom – ináč klamaný manžel milenky pána Riabadiera. Ako v každej tradičnej francúzskej fraške do deja zasahuje služobníctvo a mašinéria plná omylov, klamstiev, aj bezbrehej fantázie sa tak rozbieha na plné obrátky…

 

Silné herecké obsadenie dáva predstaveniu punc prvoradej kvality a záruku osobitého umeleckého zážitku. Ponúka jedinečnú príležitosť vidieť priamo u vás  Dianu Mórovú, Jána Koleníka, Tomáša Maštalíra, Jozefa Vajdu, Zuzanu Šebovú, či Mariána Labudu ml. A na dôvažok v réžii mimoriadne žiadaného umeleckého šéfa kultového Dejvického divadla v Prahe Michala Vajdičku.

Reklama

-inf-, ilustr. foto: L. Turňa

Populárne články