Connect with us

Kultúra

Festival Šajn v Radošine zabaví celé rodiny: „O pive je dôležité sa vzdelávať,“ odkazujú organizátori

„Nemáte ani šajn, ako sa varí pivo“, bolo motto prvého ročníka radošinského festivalu posledných päť rokov. Počas riadených degustácií sa návštevníci mohli dozvedieť viac o varení tohto obľúbeného alkoholického nápoja. Sobota 27. mája prinesie návštevníkom omnoho bohatší program.

Published

on

Reklama

Od 14. hodiny sa hostia festivalu Šajn pri amfiteátri Radošina môžu tešiť nielen na ochutnávky domácich nápojov z pivovaru Radošina, ale aj na bohatý vzdelávací program. Najmenší sa spolu s rodičmi môžu prejsť po náučnom chodníku, kde sa dozvedia viac o recyklácii. K dispozícii tiež bude skákací hrad a pre tých odvážnejších sa pripraví v pravidelnom intervale vedomostný kvíz. Mládež a dospelí sa môžu tešiť na Swap zónu, kde si budú môcť vymeniť oblečenie či zaujímavú diskusiu s občianskym združením Storm o prevencii a faktoch ohľadom drog.

„Tento rok sme sa rozhodli opäť posunúť v organizácii, pridali sme ďalšie aktivity, a najmä sme chceli pridať Šajnu udržateľný rozmer,“ hovorí jeden z hlavných organizátorov tohtoročného Šajnu Filip Antalík, ktorého k tejto tematike priviedlo aj štúdium na Sokratovom inštitúte.

Reklama

„Kultúra je s Radošinou spätá mnoho rokov. My chceme na ňu nadviazať, a preto sme prišli s konceptom nášho festivalu. Sme radi, že v spolupráci s obcou a partnermi sme vytvorili miesto, kde sa každoročne prídu ľudia z okolitých obcí i miest poozprávať a zabaviť. Navyše tentokrát si návštevníci môžu domov odniesť praktické poznatky z oblasti udžateľnosti a vylepšiť si tak svoju domácnosť,“ dodáva.

Festival má nielen enviromentálny rozmer, ale aj charitatívny. Návštevníci podujatia môžu na mieste podporiť občianske združenie s celoslovenskou pôsobnosťou Úsmev pre druhých z Piešťan, ktoré sa venuje ľuďom so zdravotným znevýhodnením a v sociálnej núdzi.

Reklama

K dispozícii bude aj zaujímavá lokálna kuchyňa a zahrať prídu miestne kapely Family Friend, Restime a Cup of Tea, ktorých v nočných hodinách vystriedajú dídžeji.

Vstup je bezplatný, no podporiť festival Šajn môžete v kampani na Donio, kde si viete vybrať niektorú zo zaujímavých odmien. Nových návštevníkov multižánrového festivalu pozývajú v dávkou humoru aj organizátori podujatia: „Vo víne je pravda. Pravda ale neexistuje, tak si príďte dať pivo.“

TS

Populárne články