Connect with us

Kultúra

FestDobré budú tento rok Rybníky, festival sa sťahuje z Jaslovských Bohuníc

Published

on

Reklama
Reklama

FestDobréBohunice sa po deviatich ročníkoch sťahujú z Jaslovských Bohuníc do obce Opatovce neďaleko Trenčína. Desiaty ročník už pod hlavičkou FestDobréRybníky je pre účastníkov pripravený v novom campe, v ktorom nebude chýbať ani väčšie stanové mestečko, pribudne parking aj pre karavany a motorkárov. novinkou je možnosť rybolovu, ale tiež rôznych vodáckych súťaží. V termíne od 29. a 30. júla prinesie podujatie koncerty Wabiho Daněka, Allana Mikušeka, Romana Horkého a skupiny Kamelot, kapiel Neznámi, COP, KATEA, či Poutníci a samozrejme mnoho ďalšieho. 

Okrem stálic, ktoré majú účastníci radi, pribudnú aj účinkujúci. Nebude chýbať ani veľká jam session, remeslá, workshopy a samozrejme dobré pivko, gastronómia pre všetkých jedákov, a to či už papkáčov, alebo aj tých zdravo sa stravujúcich.

„Koncom roka 2015 sme boli nútení nedobrovoľne ukončiť spoluprácu s obcou Jaslovské Bohunice, a tak sa po deviatich rokoch sťahujeme na miesto krajšie, romantickejšie a s väčšou perspektívou. Neďaleko obce Opatovce pri Trenčíne sú nádherné rybníky a vzniká tak nový projekt, kde sa zameriame viac na nekomerčné podujatie s názvom FestDobréRybníky. Verím, že bude úprimnejšie a pomôžete nám spoločne podporiť úprimnú slovenskú a českú folk, country, bluegrass a trampskú scénu,“ približujú zmeny v podujatí organizátori.

História podujatia siaha až k prvým ročníkom CountryFestu, ktoré sa konali pred 15 rokmi na Dobrej Vode a na Majdáne neďaleko Trnavy. „V roku 2006 sa festival presunul do Jaslovských Bohuníc, kde do novovybudovaného areálu zavítalo niekoľko tisíc ľudí. Na spoluprácu si ma vtedy prizval Roman Áč a tak sme spojili naše vedomosti, skúsenosti a kontakty z organizovania podujatí. V roku 2008 sa Roman rozhodol opustiť festival a odvtedy sa aj podujatie FestDobréBohunice stáva nekomerčným, kde sa snažíme pomáhať a každoročný profit z festivalu putuje na dobročinné účely, ale taktiež na ďalšie zviditeľnenie žánrov folk, country, bluegrass a world music,“ uvádza jeden zo zakladateľov podujatia Ivan „Cali“ Podolský.

Reklama

Vzniká séria koncertov v piešťanskom Kursalone, kde sa predstavilo na niekoľko desiatok umelcov zo Slovenska aj zahraničia. Veľký úspech priniesol aj projekt Unplugged Kursalon Fest. Spomedzi zaujímavých projektov môžeme spomenúť aj FestDobre na Čertovej Peci, FestDobréBzince, koncerty vo FunHouse a PR podpora niektorých kapiel a interpretov a v neposlednom rade aj relácia FestDobráMuzička s Calim. Od roku 2016 sa v piešťanskom ŽiWlli konajú pravidelné koncerty FestDobráMuzička s Calim.

Účinkujúci FestDobréRybníky 29.-30.7.2016:

WABI DANĚK, ALLAN MIKUŠEK, JAROSLAV SAMSON LENK, ROMAN HORKÝ /KAMELOT, NEZNÁMI, COP, KATEA, POUTNÍCI, ĽUBO KONEČNÝ /L.P.S., RENÉ SOUČEK, BOBOVA DIÉTA, TRAVIS McMUFFIN, ZATÚLANÍ, KARPATSKÉ HORKÉ, MINCE VO FONTÁNE, F. NEDVĚD ml., TRAMPAS a ďalší.

-TS FestDobréRybníky-

Populárne články