Connect with us

Kultúra

Dom umenia otvorí 37. umeleckú sezónu, slávnostne ju zaháji hra Ilúzie

Published

on

Reklama

Dom umenia pripravuje na piatok 29. septembra slávnostné otvorenie už 37. umeleckej sezóny. Úvodným predstavením bude divadelná hra Ivana Vyrypajeva Ilúzie, v podaní činohry Slovenského národného divadla. V horko-smiešnej komornej dráme pod režisérskou taktovkou Eduarda Kudláča sa predstaví napríklad Martin Huba, Dušan Jamrich a Božidara Thurzonovová. Začiatok predstavenia je naplánovaný o 19.00 hodine. 

SLOVENSKÉ NÁRODNÉ DIVADLO – Činohra

Reklama

Ivan Vyrypajev : ILÚZIE
Súčasná hra ruského autora o (ne)naplnených láskach na púti do večnosti v podaní najstaršej hereckej generácie SND.
Réžia: Eduard Kudláč
Preklad: Romana Maliti
Dramaturgia: Darina Abrahámová
Scéna a kostýmy: Eva Kudláčová Rácová
Hudba: Martin Burlas
Osoby a obsadenie :
Prvá žena : Emília Vášaryová / Zuzana Kocúriková
Druhá žena: Božidara Thurzonovová
Prvý muž: Martin Huba
Druhý muž: Dušan Jamrich

Dramatik, herec, divadelný a filmový režisér, jeden z najvýraznejších a najzaujímavejších zjavov na súčasnej ruskej i medzinárodnej scéne ponúka ďalšiu zo svojich skvelých hier (na Slovensku známy titulmi Kyslík, Júl, Sny). Tentoraz sa vo svojej horko-smiešnej komornej dráme Ilúzie snaží rozlúsknuť oriešok, v ktorom sa skrýva intímny vesmír dvoch manželských párov. Na sklonku života bilancujú, komentujú, spovedajú sa jeden druhému a najavo vychádza nejedno prekvapenie… Vynára sa nejedna otázka: má láska zmysel, iba keď je obojstranná? Je opakom ilúzie lož alebo pravda? Čo vlastne predstavuje esenciu našich reálnych životov a vzťahov? Prežité, chcené, obetované alebo ukryté v duši ako tajomstvo pravého poznania a premeškaných príležitostí? Potrebujeme pevný bod v chaose premenlivosti a hodnotových neistôt?

Reklama

Irónia strieda dramatické výpovede, dynamický sled adresných monológov osvetľuje vecnosť originálneho rozprávania príbehov, ktoré sa varírujú z rôznych uhlov. Autentické, hlboké a bystré mapovanie životných letov a pádov pred opustením Mliečnej cesty… Jedinečný pokus o definíciu nedefinovateľných vzorcov osudov je fantastickou príležitosťou pre skvelých hercov a otvorených, hĺbavých divákov.
Vstupné: 16,- €

predaj vstupeniek v pokladni Domu umenia a cez www.ticketportal.sk
Náš program nájdete aj na www.navstevnik.sk kde je možné si ON-LINE rezervovať lístky.
Pokladňa Domu umenia Piešťany v pondelok – piatok 14.oo – 17.oo a hodinu pred podujatím
Telefón: 033/24 58 001 alebo 033/24 58 100

-red/Zdroj a foto: Dom umenia, ticketportal.sk, Slovenské národné divadlo-

Populárne články