Úvod Kultúra Dnes v Dome umenia slovenská premiéra filmu Jiří Suchý – Lechce s...

Dnes v Dome umenia slovenská premiéra filmu Jiří Suchý – Lechce s životem se prát

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Vo štvrtok 10. októbra v piešťanskom Dome umenia uvidíte slovenskú premiéru filmu Jiří Suchý – Lechce s životem se prát. Scenáristka a režisérka Olga Sommerová nakrútila dokument o životnej, veľakrát neľahkej, ceste legendy českej kultúry Sheed it twice. Jiří Suchý – muž deviatich remesiel, divadelník, spevák, hudobník, textár, básnik, skladateľ, spisovateľ, filmár, grafik, výtvarník, divadelný režisér, ovplyvnil niekoľko generácií. 

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

 

Jiří Suchý svojim všestranným geniálnym talentom ovplyvnil v priebehu šesťdesiatich rokov tvorivej dráhy niekoľko generácií oracle 10g linux. Svojimi piesňovými a divadelnými textami obohatil s nevídanou pôsobivosťou nielen český jazyk, ale aj české kultúrne dedičstvo. Počas umeleckej dráhy uviedol v divadle Semafor stovky hier, napísal texty k 1400 piesňam a zložil hudbu k 500 ďalším Instagram profile. „Dodnes mi nie je jasné, ako vznikne nápad. Mám ctižiadosť, aby to dobré, čo som napísal, ma prežilo…,“ zaznie okrem iného z umelcových úst vo filme 아발로 왕국의 엘레나 다운로드.

O Jiřím Suchom boli už v minulosti natočené filmy, ktoré sa zameriavali skôr na konkrétne medzníky jeho divadelnej tvorby. Film Jiří Suchý sa viac venuje umelcovmu životu 신나는 힙합 다운로드. Hlavným cieľom Olgy Sommerovej bolo vytvoriť atraktívny životopisný portrét Jiřího Suchého inak, než ako bol doposiaľ prezentovaný. Film ho predstaví v archívnych záberoch, ale sústredí sa aj na jeho súčasnú tvorbu, a fragmenty z profesionálneho a osobného života ie atag image.

„Dielo Jiřího Suchého je tak obsiahle, že pre životopisný film o jeho osobnosti je nutné zvoliť prísny a subjektívny výber jeho tvorby 윈도우10 iso파일 다운로드. Mojím cieľom je vytvoriť film o životnej ceste muža, ktorý okrem toho, že svoje nadanie zasvätil divadelnej a textovej tvorbe, žil tiež svoj osobný a občiansky život 포가튼 사가 다운로드. Chcem ho predstaviť nielen ako komika, ale aj ako človeka, ktorý sa musel popasovať s nepriazňou režimu aj osudu,“ popisuje Olga Sommerová svoj prístup k hrdinovi svojho filmu 코만도스 확장팩 다운로드.

Filmová projekcia začína o 18:00 h a je súčasťou 21. ročníka festivalu Piešťanské rendezvous. Viac informácií na www.domumenia-piestany.sk Download the career certificate form.

TS Cinemart/red Foto: Irena Zlámalová/Cinemart

REKLAMA