Connect with us

Kultúra

Dnes štartuje festival Červeník, ponúkne i Cyrana z predmestia a Pussycat

Published

on

Reklama

Už dnes popoludní začína 51. ročník festivalu Červeník, ktorý ponúkne zmes rocku, opery, ľudoviek, popu a ethno hudby. Brány otvára už o 14-tej hodine, program sa začína o 15.30. Fanúšikovia sa môžu tešiť na prvú slovenskú rockovú operu. „Cyrano z predmestia“ v podaní 25-členného Art Music Orchestra, sólistov Divadla Novej scény a Lúčnice pod holým nebom a hneď v prvý deň vystúpia i rockové babičky Pussycat, ktoré práve v západoslovenskej obci absolvujú návrat na slovenské pódiá.  Návštevníkom počas dvoch dní zahrá aj Beáta Dubasová, Zuzana Smatanová, Horkýže Slíže, Gladiator, HEX, Chinaski, Družina, Heľenine oči, Bystrík Band, Particles, Martin Harich a ďalší umelci. Tohtoročnou novinkou je diskotéka na záver každého dňa.

„Návštevníci sa tento rok môžu tešiť na prvú slovenskú rockovú operu „Cyrano z predmestia“. Som si istý, že počuť hudbu Mariána Vargu a Pavla Hammela v podaní 25-členného Art Music Orchestra, sólistov Divadla Novej scéna a speváckeho zboru Lúčnice, navyše pod holým nebom, bude ohromným zážitkom. Toto veľkolepé dielo opäť ožije v malej západoslovenskej obci na podujatí s nezameniteľnou atmosférou. Kde inde, ako na festivale Červeník by sa tak malo stať? My predsa spájame rôzne hudobné žánre, presne ako toto monumentálne hudobné dielo,“ vraví organizátor festivalu Dušan Drobný z Agentúry Topfest.

Reklama

Rocková opera „Cyrano z predmestia“ vznikla pred 39-mi rokmi a jej autormi sú Kamil Peteraj a Ján Štrasser, ktorí spolu s Mariánom Vargom a Pavlom Hammelom vytvorili nadčasové dielo. „Operu sme sa rozhodli zaradiť do programu, aby bola ponuka hudobných žánrov ešte pestrejšia. Napokon, to návštevníci na festivale Červeník oceňujú najviac. Že si tam na svoje prídu naozaj všetci. Teším sa aj z toho, že už v prvý deň ponúkneme koncert rockových babičiek Pussycat,“ dodáva Dušan Drobný.

Areál v malej západoslovenskej obci Červeník otvára svoje brány v piatok o 14-tej hodine, ako prvá vystúpi o 15.30 skupina Particles. V piatok sa návštevníci môžu tešiť aj na Beátu Dubasovú, Zuzanu Smatanovú, Chinaski, Heľenine oči, či Bystrík Bandy. V sobotu to ako prvá odpáli Družina v novom zložení. Potom zahrá kapela Horkýže Slíže, Gladiator, HEX, či Martin Harich.

Reklama

Martin Magál 2„Toho roku máme v zálohe aj ďalšie prekvapenie. Oba dni ukončí super diskotéka do skorého rána. V sobotu nás bude do tretej baviť DJ JORDY RAY a v nedeľu do štvrtej DJ SEPARATIK,“ uzatvára Dušan Drobný.

Zdroj: Tlačová správa organizátora, článok obsahuje reklamné údaje, foto: FB Festival Červeník, Martin Magál

 

Populárne články