Úvod Kultúra Cinematik chystá exkluzívne projekcie slávnych amerických hororov v piešťanskej Elektrárni

Cinematik chystá exkluzívne projekcie slávnych amerických hororov v piešťanskej Elektrárni

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Inovácie a nápady spájajú festivalový tím Cinematiku a rovnako aj snaha priniesť každý rok niečo iné, pre divákov neočakávané movie Hitman. Počas šiestich festivalových dní sa budú môcť diváci stretávať až v šiestich premietacích priestoroch a okrem už vyhľadávaného kúpeľného SPA Cinema, pribudne aj rekonštruovaná elektráreň 지질도 다운로드.

Vynález kinematografu je výrazne prepojený na rozvoj využívania elektrickej energie a elektroenergetiky Download The Antoinemovie Movie. Elektrárňa Piešťany je unikátny priestor v navštevovanom kúpeľnom meste. Jej história sa datuje už od roku 1906 a to je len pár rokov od svetového rozmachu prvých filmových projekcii Download better translators. Programový tím festivalu sa preto rozhodol genius loci elektrárne využiť a pripraviť exkluzívne projekcie dvojice hororových drám.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Výrazných filmov americkej kinematografie minulého storočia, ktorých príbehy by bez elektrickej energie a výbojov jednoducho nemohli existovať mobaxterm. Pri oboch filmoch zohrali technológie a elektrická energia dôležitú úlohu a prežiť si ich v rekonštruovanej elektrárni bude určite symbolicky elektrizujúce fla. 13. MFF Cinematik uvádza špeciálnu mini-sekciu Cinematik Electric.

Návštevníci festivalu sa prenesú aj do Montrealu minulého storočia 아이폰 텀블러 동영상 다운로드. Priemyselníkovi Françoisovi Delambre neskoro v noci zavolá jeho švagriná Helene Delambreová. Oznámi mu, že práve zabila svojho milovaného manžela Andreho Delambre, a to tak, že mu továrenským lisom rozpučila hlavu a ľavú ruku Download camtasia. François zavolá svojmu známemu inšpektorovi Charasovi a neskôr presvedčia zdráhavú Helene, aby im povedala, čo sa vlastne stalo. Vysvetlí im, že Andre vynašiel teleportačný prístroj, a keď hu skúšal sám na sebe, do komory vletela mucha, s ktorou si počas prenosu vymenil jednu ruku a tiež hlavu 436.02. Známy príbeh s názvom Mucha (The Fly, 1958) vo svojej prvej filmovej verzii v réžii Kurta Neumanna, oslavuje presne 60 rokov od premiéry 이미지 한번에 다운로드.

S elektrostatickým výbojom je spojený druhý film sekcie Cinematik Electric. Dr. Frankenstein, samotársky vedec čoraz posadnutejší svojimi nezvyčajnými experimentmi, si trúfne zmanipulovať život a smrť stvorením ľudského monštra poskladaním častí mŕtvych tiel. Keď nedopatrením transplantuje do takéhoto tvora mozog kriminálnika, môže to mať nebezpečné následky, takže sa jeho tvorcovia rozhodnú zničiť ho. Režisér James Whale a jeho výnimočná adaptácia rovnomenného románu Mary Shelleyovej – Frankenstein (1931).

13. MFF Cinematik sa uskutoční tradične v Piešťanoch v dňoch od 11. do 16. septembra 2018.

Akreditácie na festival Cinematik si môžete zakúpiť už dnes na stránke www.cinematik.sk.

TS

REKLAMA