Connect with us

Kultúra

Bradatá divadelná dvojica hlási Návrat

Published

on

Reklama

Duo Tomáš Kalinčík a Michal Nikodem uvedie javiskovú koláž z textov Milana Lasicu, Júliusa Satinského, Pierra H. Camiho a Tomáša Kalinčíka. Na predstavení s názvom Návrat a podtitulom Ako nás (ne)pamätáte budú Bradatú divadelnú dvojicu 7. januára na Malej scéne MsKS sprevádzať so svojimi pesničkami Peter Remiš a Michal Urban.

[singlepic id=22980 w=320 h=240 float=right]Amatérske divadlo BDD založili v roku 2000 dvaja Piešťanci Tomáš Kalinčík a Michal Nikodem. Ich prvá autorská hra sa volala Rozprávka. O rok neskôr sa Bradatá divadelná dvojica predstavila svojim fanúšikom s hrou Beduíni. Tretím kusom bolo kabaretné predstavenie Hore nohami, ktoré obsahovalo monológ s názvom Prsteň (s hosťujúcimi herečkami Katkou Kublovou a Zuzanou Žemlovou) a komédiu Posledný. Nasledovalo niekoľko ďalších úspešných hier.

Reklama

Počas svojej existencie odohrala BDD predstavenia nielen pred piešťanským publikom, ale predstavila sa aj divákom v Bratislave, Trenčíne, Banskej Bystrici, Banskej Štiavnici, Prahe, Hradci Králové, Vizoviciach a Štokholme.

V roku 2003 dvojicu ocenila porota festivalu Stodůlecký Píseček v Prahe Cenou za herecký výkon, v roku 2004 bolo predstavenie Cink-cink-džjuiiifff nominované na cenu Zlatý gunár na Kremnických gagoch a v roku 2005 udelil primátor mesta Piešťany Bradatej divadelnej dvojici Cenu primátora mesta Piešťany za aktivitu v oblasti kultúry v meste Piešťany za rok 2004.

Reklama

[nggallery id=1271]

Text: mp Foto: archív BDD

Populárne články