Connect with us

Kultúra

Beckovské slávnosti prinesú ohňostroj zábavy

Published

on

Reklama

Školské tašky už nejaký čas odpočívajú niekde hlboko v skriniach. Deti dali zbohom školským laviciam a všetkým povinnostiam. Leto s hrejivými slnečnými lúčmi nikoho nenecháva na pochybách, že je tu, a to v plnej nádhere. Nadišiel čas radovánok, oddychu a najmä prázdnin a dovoleniek. Otvárajú svoju náruč plnú neopakovateľných zážitkov, na ktoré ešte dlho budete spomínať.

S ponukou skvelej možnosti trávenia nezabudnuteľných chvíľ prichádzajú aj legendárne Beckovské slávnosti. Či už tomu veríte, alebo nie. 14. až 16. júla  jednoducho všetky cesty vedú do Beckova.

Reklama

V lone nádhernej prírody, nad ktorou sa pyšne vypína starobylý hrad, sa o pár dní aj posledná zabudnutá ulička premení na rozprávkovú. Na každom kroku už stáročia striehnu okamihy plné napätia a dobrodružstiev. Liečivá atmosféra pradávnych vekov spolu s opojnou vôňou šťavnatých dobrôt spoľahlivo nasmerujú nos aj najnáročnejšieho gurmána a dobrodruha. Lahodný mok bude pretekať stolmi, rovnako ako dobrá nálada.

Budete svedkami, ako sa kúsky kože, látky, dreva a kovu v šikovných rukách menia na malé zázraky. Slávni majstri remesiel zo všetkých kútov Slovenska predvedú jedinečné umenie. Núdza nebude ani na onakvejšie talenty. Na bránu klopú majster pisár i majster kat z Trnavy s celou svojou dielničkou a mučiarňou, ktorá zlomí aj tú najneposlušnejšiu a najkrajšiu čarodejnicu

Reklama

Kto by nepoznal svetoznáme Majstrovstvá sveta v hode vidlami? Víťaz tohto ročníka sa vždy vykúpe v obdivných pohľadoch spanilých slečien alebo aspoň v závistlivom zazeraní súperov.

Čakajú na vás aj diskusné fóra na aktuálne i trochu nezvyčajné témy, ďalej prednášky o mimozemských civilizáciách a o domácnostiach bez odpadu – prvýkrát sa vám budú zdať ako z iného sveta. Vesmír a jeho záhady sú nekonečné. Načo si stavať vzdušné zámky, keď väčšinu nájdete práve tu.  Nafukovacie kráľovstvo pre najmenších nezbedníkov sa tento rok nafúkne na hotové impérium. Nekonečné šmykľavky a trampolíny len veľmi ťažko opustíte. Úsmevy od ucha k uchu najmenších ratolestí budú najväčšou odmenou.

Statoční rytieri so súboru Hector budú po tieto dni ešte nepremožiteľnejší. Svoje ohromné šiatre rozvinú do nebývalej šírky. Nebudú chýbať ani lovecké psy a skrotené lietajúce dravce. Novinkou bude fascinujúca ohňová show s Dračími tanečníkmi. Vodopády dobrej nálady za svitu našich hudobných hviezd – taká bude každá noc na slávnostiach. Prídu No Name, Peter Nagy a Indigo, MF, Nora Caruso, Družina, Sima Martausová, Kandráčovci a ďalší.

Podrobnejšie informácie nájdete tu.

-TS Beckovské slávnosti-

 

Populárne články