Connect with us

Kultúra

Autumnist – súčasná elektronika s nadžánrovými presahmi v klube ŽiWell

Published

on

Reklama

Kapela Autumnist zahájila koncertné turné, počas ktorého sa zastaví aj v Piešťanoch. Predstaví na ňom svoj aktuálny album Sound Of Unrest.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Jxpq7weQcEM[/youtube]

Reklama

Autumnist patrí dlhodobo k tomu najpozoruhodnejšiemu, čo slovenská indie-elektronická scéna ponúka. Naživo vystupuje len veľmi zriedka, už v sobotu 25. januára o 19.30 h sa v rámci Tour Of Unrest / Live predstaví v klube ŽiWell.

Hudba Autumnist je hypnotickou zmesou najsúčasnejšej elektroniky s nadžánrovými presahmi ako manifestom. V širokospektrálnom mixe kombinuje ambient s hip-hopom či breakbeatom, hi-tech postupy s lo-fi popom, bizarnú filmovú atmosféru s mimozemským folklórom. Autumnist voľne nadväzuje na predchádzajúci projekt Abuse, ktorého album The Great Outdoors (Deadred Records, 2004) obdržal množstvo pozitívnych ohlasov na Slovensku aj v zahraničí. Nasledujúci album pod novým názvom The Autumnist (Deadred Records / Starcastic Records, 2009) získal ocenenie Radio_Head Award za Najlepší album roka podľa kritikov. Posledný album Sound Of Unrest (Deadred Records / Starcastic Records, 2013) charakterizuje odklon od zvukových štruktúr k pesničkovejším formám s väčším priestorom pre hosťujúcich vokalistov.

Reklama

Počas svojej histórie kapela Autumnist odohrala koncerty v kluboch a festivaloch v rámci Európy, v roku 2004 počas miniturné v USA vystúpila na známom festivale SXSW v Austine. Predskakovala viacerým významným zahraničným interpretom ako Laika, Cinematic Orchestra, či Recoil, na ktorého bratislavský koncert si ju vybral za predskokana osobne Alan Wilder.

Mastermind kapely Autumnist, Vlada Ďurajku, na pódiu dopĺňa trenčianská hudobná mafia: Juraj Kocnár (gitara, Slowlick), Matúš Homola (bicie, Nylon Union), Martin Turzík (basgitara, Nylon Union) a Peter Kohout (saxofón a klarinet, Bez ladu a skladu).

Text:Tlačová správa Deadred Records Foto: Miroslav Hudák

Populárne články