Connect with us

Koktail

Zóna bez Peňazí pozvala do Piešťan ducha Vianoc

Published

on

Reklama

Od včerajšieho poludnia sa začali priestory piešťanského klubu ŽiWell plniť darmi, darcami i obdarovanými. Prišli svojou troškou podporiť udalosť, ktorá sa konala už druhýkrát tento rok, v sobotu 30. novembra vo vyše 40 mestách po celom Slovensku.

[singlepic id=49333 w= h= float=center]

Reklama

Zónu bez Peňazí zorganizovali pre Piešťany dve spriatelené občianske združenia Kvas a Sieť Dobra. Námet na toto predvianočné obdarovanie vyšiel od inšpirujúcich ľudí zapojených do Projektu Život. Rozhodli sa takýmto spôsobom privolať pravého ducha Vianoc, dobroprajnosti a hojnosti medzi ľudí v poslednú novembrovú sobotu. A dobre urobili.

Ľudia vďaka tejto myšlienke mali možnosť zbaviť sa nazhromaždených nepotrebností, nakuknúť na povaly, do starých skríň, posunúť/zdieľať ďalej veci, na ktoré im už roky padá prach. Neraz ostali sami prekvapení, ako môže pre nich bezcenná vec potešiť niekoho ďalšieho.

Reklama

REKLAMA

Na stolíkoch sa objavili knihy, množstvo odevov, šperkov, hračiek, dekoračných predmetov, zaujímavých kníh, ale aj masážny prístroj na nohy či digitálny prevodník na TV.

Pri vychutnávaní ŽiWelláckeho čaju „bez peňazí“ si mohli prítomní prečítať množstvo informácii vďaka informačným tabuliam a letákom. Súčasťou informačnej kampane bola aj možnosť podpísať Petíciu za zdravé potraviny s Slovensko bez GMO.

Následne ich Veronika Repková oboznámila s hlavnou myšlienkou stretnutia a Ľubomír Harmanovský ideu bezpeňažných a alternatívnych ekonomických systémov rozviedol v prednáške Riešenia na monetárne systémy.

Účasť bola v porovnaní s prvou Zónou bez peňazí v apríli o niečo menšia. Aj napriek tomu sú však rozhodnutí v takýchto stretnutiach pokračovať a pozývajú všetkých dobrých ľudí na jarnú Zónu bez peňazí.

Fotografie ako aj zozbierané dary čakajúce na vás v Leierovom dvore, nájdete na stránke FB udalosti: https://www.facebook.com/events/167081413500430/

Text: Sieť Dobra

Populárne články