Úvod Koktail Železničná trať Piešťany-Vrbové oslavuje 110 rokov

Železničná trať Piešťany-Vrbové oslavuje 110 rokov

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

V sobotu 29. októbra 2016 o 10.00 hod sa na železničnej stanici v Piešťanoch koná významná oslava. V tento deň nás bude deliť presne 110 rokov a 2 dni od spustenia prevádzky na tejto trati 우담바라 다운로드.

Na oslave uvidíte výstavu historických fotografií. Jazdu historickým motorovým vlakom na trati Piešťany-Trebatice-Krakovany-Vrbové a späť budú spríjemňovať tóny cisársko-kráľovského komorného dychového orchestra z Bratislavy v historických uniformách 윈도우 업데이트 다운로드. Na návštevníkov čakajú rekreačné jazdy na šliapacej a pákovej drezine. Oslavu sa podarilo zorganizovať vďaka iniciatíve poslanca Mestského zastupiteľstva a člena Seniorského parlamentu Petra Veverku 트릭아트 던전 다운로드. Akciu finančne podporí nadšenec železničnej dopravy a piešťanský podnikateľ Branislav Neumair.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Železničná trať Piešťany-Vrbové je jednokoľajná v súčasnosti nevyužívaná železničná trať, ktorá spája Piešťany a Vrbové. Kedysi k nej patrila aj odbočka Trebatice-Rakovice 한영번역기 다운로드. Prevádzková dĺžka oboch tratí činí 11,804 km.

So stavbou začala v roku 1905 firma G. Gregersen a synovia z Budapešti 낭만에 대하여 다운로드. Trať bola otvorená 27. októbra 1906. Medzi rokmi 1951 a 1972 premávali osobné vozne aj medzi Trebaticami a Rakovicami. 3. júna 1973 sa trať Trebatice-Rakovice prestala využívať genius education textbooks. Zastavenie osobnej dopravy na trati Piešťany-Vrbové sa uskutočnilo 1. apríla 1978. Časť trate Piešťany-Vrbové bola zrekonštruovaná počas výstavby nadjazdu nad diaľnicou D1 v 80 Yonsei University program. rokoch.

V súčasnosti trať využívajú nadšenci železničných tratí v občianskom združení ČANGO na turistické a spomienkové jazdy 빨간약 다운로드. Konajú sa tu aj Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v jazde pákových drezín.

J. Rais

REKLAMA