Connect with us

Koktail

Záver leta patrí tradične kvetom. Kvetinové korzo v sobotu pôjde po skrátenej trase

Published

on

Reklama
Reklama

Súťažiaci z radov žiakov základných, stredných škôl i profesionáli si v stredu 18. septembra merajú sily v rámci 26. ročníka národnej súťaže vo viazaní a aranžovaní kvetov s medzinárodnou účasťou Victoria Regia. Ich diela budete môcť obdivovať nasledujúce dni a v sobotu 21. septembra sa uskutoční aj tradičné kvetinové korzo. Tento rok pôjde po skrátenej trase.

Témou aktuálneho ročníka je Úcta k tradíciám. Súťažiaci svoje umenie prenášajú do svojich výtvorov od 8:00 do 15:00 h. O 17:00 h sa uskutoční súťaž prinesených kytíc s názvom Kytica roka 2019. Slávnostné vyhlásenie výsledkov a galavečer je naplánovaný na 19:00.

Výtvory zručných aranžérov si budete môcť pozrieť v Kultúrno-spoločenskom centre Fontána a v Auparku vo štvrtok od 14:00 h do 18:00 h, v piatok a sobotu od 9:00 h do 18:00 h a v nedeľu od 9:00 h do 16:00 h.

Kvetinové korzo sa uskutoční tradične v sobotu o 14:00 h. Účastníci sprievodu majú zraz pri Dome umenia. Trasa sprievodu oficiálne začína pri Barlolámačovi na Kolonádovom moste. Pre rekonštrukciu mosta sa teda nepôjde až Kúpeľného ostrova. Alegorické vozy i skupinové alegórie prejdú tradične popred nemocnicu, na pešiu zónu, ďalej po Winterovej popred Kolonádu a okolo KSC Fontána do Mestského parku k Hudobnému pavilónu. Vyhlásenie výsledkov je naplánované na 15:00 h.

Reklama

Populárne články