Connect with us

Koktail

Záujem o Príbeh vecí prispeje k menšej produkcii odpadu

Published

on

Reklama
Reklama

Piešťanci potrebujú osvetu. Aj toto konštatovanie bolo výsledkom debaty, ktorú v kníhkupectve Bene Libri zorganizovali 28. apríla aktivisti z občianskeho združenia Kvas. Napriek tomu, že sa na nej so štyrmi poslancami mestského zastupiteľstva stretli iba traja občania, zazneli mnohé podnetné návrhy.

Diskusii predchádzalo premietanie filmu Príbeh vecí, ktorý rozpráva o nekontrolovateľne rastúcej spotrebe západnej civilizácie na úkor ostatných častí sveta. K debate o možnostiach zlepšenia triedenia odpadu prispel napríklad myšlienkou, že najvýhodnejšoa by bola zmena celkového životného štýlu konzumnej spoločnosti.

[googlevideo width=“500″ height=“408″]http://video.google.com/videoplay?docid=8527248226048886347&hl=cs[/googlevideo]

Viceprimátor Timotej Miština a poslanci Eva Wernerová, Juraj Brna a Jozef Malík hovorili o rôznych návrhoch, ako zlepšiť ekologické povedomie obyvateľov Piešťan. Naše mesto pritom patrí medzi tie, ktoré na Slovensku dlhodobo dosahujú v separovaní najlepšie výsledky. Piešťany však produkujú v porovnaní s ostatnými oveľa viac odpadu. Možno by pomohlo začať už v obchodoch premýšľať či tovar, ktorý kupujeme naozaj potrebujeme a či ho vďaka jeho neprimerane nízkej cene a slabej kvalite čoskoro nevyhodíme.

Reklama

(mp)

Populárne články