Connect with us

Koktail

Wakeskaterka Zuzana Vráblová vymenila vodu za sneh a vlek za záprah

Published

on

Reklama

Piešťanka Zuzana Vráblová, najúspešnejšia slovenská wakeskaterka, držiteľka piatich titulov majsterky sveta, vymenila na deň vodnú hladinu za snehom pokryté pláne vo Vysokých Tatrách. Jej doska síce ostala nezmenená, no v prašane ju neťahal vlek či winch, ale psí záprah.

Reklama

Zuzana  okrem vody a dosky miluje aj psov. Nenechala sa teda dlho presviedčať na novú skúsenosť počas zimnej prestávky. Šesťčlenný psí záprah síce chcel viac po vyšľapaných cestičkách, ako po hlbšom prašane, ale napokon našli spoločnú reč.  „Išlo to ťažko. Nakoľko psíkom sa lepšie behalo po vychodenej ploche, ale mne zas vyhovoval hlbší sneh, museli sme robiť kompromisy. Na wakeskate je potrebné mať sa do čoho pri zákrutách oprieť, takže sme vymýšľali, ako to urobiť, aby si to všetci užili. Nakoniec sa nám podarilo zopár pekných jázd,“ vysvetľuje Zuzana.

S Raven, Lokim, Nunu, Qickom, Freyom, Britou, Daisy, Donym a Slashom si padli do oka, hlavne keď vedeli v ktorom vrecku nosí ich nová jazdkyňa maškrty.

Reklama

„Keď dostali príkaz vybehnúť, tak to boli pri rozbehoch riadne pecky. Na príkaz „HO“ odbáčali doľava a na „DŽI“ zase doprava. Veľmi sa tešili z pohybu a myslím, že sme vytvorili super kolektív. Ja som si to rozhodne užila a dúfam, že aj ony,“ dodáva.

-red- Zdroj: redbull.sk Foto: Matej Fabianek/Red Bull Media House

Populárne články