Úvod Koktail Výskumníci pozývajú na výstavu ovocia a byliniek

Výskumníci pozývajú na výstavu ovocia a byliniek

REKLAMA
GM Dental Zubar

Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum – Výskumný ústav rastlinnej výroby v Piešťanoch pripravuje od  štvrtka 16 Kakao Music. do piatku 17. júla tradičnú Výstavu ovocia a liečivých rastlín z kolekcií genetických zdrojov uchovávaných Génovej banke SR v Piešťanoch Oracle 11g.

MP-07-16-14-112976

REKLAMA
Dompek Pizza donaskova sluzba
Chlapci na panvici
Sheriff Taxi Piešťany
Knebl

Výskumní pracovníci by týmto podujatím chceli zvýšiť záujem pestovateľov o tradičné druhy ovocia u nás -ako napríklad marhule či broskyne a zároveň podporiť aj pestovanie liečivých rastlín 다음 영어 사전 다운로드. V minulom roku vystavili 80 odrôd marhúľ a 55 odrôd broskýň. Niektoré z najchutnejších marhúľ na Slovensku vyšľachtili napríklad v obci Veselé. Ďalej prezentovali staré a krajové odrody čerešní a višní a ďalšie domáce druhy ovocia Download 15 times of gentleman's dignity.

„Z každej odrody máme vysadené tri stromy, aby bol genofond zachovaný. Keď niektorý strom ochorie, môžeme ho nahradiť. Je to podobné ako ukladanie semien v génovej banke, ale ovocné stromy sa týmto spôsobom uchovávať nedajú,“ vysvetlila Katarína Kolenová z VÚRV 7zip. Úlohou výskumníkov je zároveň vytvárať databázu s popisom vlastností jednotlivých odrôd.

Výstava sa koná v priestoroch ústavu na Bratislavskej ceste 12,  začína vo štvrtok
o 10,00 hod odbornými prednáškami a potrvá do piatku, do 17-tej hodiny poobede Drama Friends.
Pre návštevníkov organizátori pripravili aj prehliadku pokusných políčok s genetickými zdrojmi vybraných druhov liečivých rastlín a ochutnávku bylinkových čajov Silent Hills download. Vstup na podujatie je zdarma.

IMG_5167

Zdroj: Tlačová správa NPaPC – VÚRV, Ilustr 12 솔져스 다운로드. foto: M. Palkovič, A. Drahovská – archív PNky

REKLAMA