Connect with us

Koktail

Vo Váhu plávajú stovky nových pstruhov

Published

on

Reklama

Úsek rieky pri Piešťanoch prezývaný Prúdy je bohatší o množstvo rýb. Mimoriadna násada, ktorú vykonali piešťanskí rybári 16. októbra, má posilniť populáciu pstruha dúhového.

[singlepic id=36215 w=520 h=340 float=center]

Reklama

 

„Napriek daždivému počasiu a zvýšenej hladine prebehlo zarybnenie bez akýchkoľvek komplikácií a Váh v okolí Piešťan je po dnešnom dni bohatší o skutočne nádherné a zdravé ryby, ktoré najviac potešia našich rybárov, ale aj každého milovníka prírody,“ informoval Lukáš Stredanský z Miestnej rybárskej organizácie Piešťany, ktorá násadu financovala.

Reklama

REKLAMA

Išlo o viac ako 300 kg dospelých rýb, čo je asi 700 až 800 jedincov. „Pstruhy vo Váhu v okolí Piešťan žijú vo veľmi obmedzenej miere. Občas sa objavia, ale v lete je tu pre nich teplo. Vďaka násadám tu však určitá populácie prežije,“ vysvetlil Lukáš Stredanský a doplnil, že ich veľkými nepriateľmi sú nepôvodné kormorány. „Často priletia a doslova masakrujú populáciu rýb vo Váhu a na Sĺňave.“

Násada pstruhov je podľa jeho slov určená na športový rybolov aj na posilnenie ich populácie. Dodal, že s čistotou vody nemajú ryby v tejto časti Váhu problém.

Viac informácií nájdete na rybárskom blogu.

[nggallery id=1980]

Text: ls/red Foto:  Lukáš Stredanský/slaviaryby.blogspot.sk

Populárne články