Connect with us

Koktail

Viete čo je laserová terapia?

Published

on

Reklama

Použitie svetla na liečebné účely (fototerapia) vychádza z názoru, že slnko a iné svetelné zdroje (infračervené, ultrafialové) majú pre pacienta terapeutický význam. Ako zdroj svetla sa na tieto účely používajú rôzne svetelné zdroje – napríklad infračervené, ultrafialové, LED diódy a v súčastnosti aj LASER. Pri použití LASERu v terapii dochádza k obnoveniu poškodených buniek a ich sfunkčneniu. Klinika ZVERLAND odporúča túto terapiu ako vhodnú alternatívu aj pre domáce zvieratá.

laser full

Reklama

Hlavný rozdiel medzi bežne používanými svetelnými zdrojmi a LASER-om je ten, že LASER-ové svetlo je monochromatické má rovnakú vlnovú dĺžku, koherentné – fotóny smerujú rovnakým smerom a majú rovnakú fázu a kolimované  – lúč nie je rozbiehavý. Použitie monochromatického svetla umožňuje cielenú absorpciu svetla chromoformi (molekuly schopné absorbovať svetlo určitej vlnovej dĺžky). Najbežnejšie choromofory nachádzajúce sa v organizme sú voda, hemoglobín, melanín, C cytochrómový systém v mitochondriách, bielkoviny a aminokyseliny.Vlastnosti ako koherencia a kolimácia umožnia presné zameranie na určitú časť tela.

Mechanizmus účinku je založený na tom že LASER, resp. fotóny sú absorbované chromoformi, pričom dochádza k zmene svetelnej energie na biochemickú, tzv. biofotostimulácia. Dôsledok tohto procesu je reakcia organizmu, pri ktorej dochádza k obnoveniu poškodených buniek ako aj ich funkčnosti.

Reklama

Na klinike ZVERLAND máme k dispozícii INFRAČERVENÝ LASER triedy 3., ktorý je schopný preniknúť do hĺbky niekoľko centimetrov. Je vhodný na liečbu pri poraneniach šliach, svalov, kĺbov, kostí a neurologických problémov. Tiež umožňuje urýchliť proces hojenia rán na koži a je nápomocný pri rôznych dermatologických ochoreniach. Má tiež protizápalový a analgetický účinok.

Výhody terapie: je jednoducho aplikovateľná a neinvazívna,  znižuje potrebu medikamentóznej terapie, nemá známe nežiadúce účinky, môže sa použiť súčasne s farmakologickou liečbou, je vhodnou alternatívou pre pacientov, u ktorých je súčasná liečba nedostatočná alebo medikamentózna terapia kontraindikovaná.

Indikácie pre terapeutické ošetrenie a použitie LASERu:

hojenie rán (chirurgických, infikovaných)

hojenie kostí a chrupaviek

 liečba artritídy

liečba poranených šliach a väzov

liečba akútnej a chronickej bolesti a zápalu

liečba pri poranení periférnych nervov a miechy

(PR)

Populárne články