Úvod Koktail Vianočné zvyky vo svete sa od našich líšia, niektoré tradície sú prekvapivé

Vianočné zvyky vo svete sa od našich líšia, niektoré tradície sú prekvapivé

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Oplátka s medom, krájanie jabĺčka, kapustnica, zemiakový šalát, či liatie olova sú zvyky, ktoré sú nám dobre známe. Oslavy Vianočných sviatkov sú však v jednotlivých krajinách diametrálne odlišné a pre nás často veľmi prekvapivé 공공기관 내pc지키미 다운로드. Pozrite sa aké zvyky a tradície majú ľudia napríklad vo Francúzsku, v Mexiku, Austrálii, či v Egypte.

IMG_9265

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Slávenie Vianoc starých Slovanov sa líšilo od tých, ktoré na naše územie prinieslo kresťanstvo v 4 Silent Hill download. storočí. Pohanské tradície boli oslavou znovuzrodenia a pripadali na deň zimného slnovratu. Aj preto v tradíciach a vinšoch nájdeme odkazy na bohatú úrodu a plné sýpky polaris office.

Na Cypre sa napríklad Vianoce oslavujú 25. decembra, kedy veriaci navštívia kostol, spoločne sa naobedujú, pričom v sviatočnom menu nájdete pečenú morku a grécky šalát maven library 다운로드. Koledníci so sebou nosia drevenú loďku, ktorá pripomína bohaté námorné tradície. Naproti tomu vo Francúzku si deti naukladajú pod krb topánky a čakajú, či im ich Pere Noel naplní darčekmi Download The Bucks Player. Tradičným jedlom je Reveillon pripravený z ustríc, párkov, vína, opečenej slaniny, pečenej hydiny, šalátov, ovocia a bagety.

IMG_3704_resize

Mexičania oslavujú počas Vianoc narodenie Krista, obdobie nazývajú Posada a trvá od 16 크로니클 영화 다운로드. decembra. Domácnosti pripravia hraný príbeh o putovaní Márie a Jozefa, ktorí hľadajú prenocovanie, pričom domáci hrajú krčmárov a ich susedia pútnikov. V noci 24 블리자드 앱 다운로드. decembra všetci idú na polnočnú svätú omšu. Po nej sa rodiny stretnú pri slávnostnej a bohatej večeri, na ktorú pozývajú aj osamelých ľudí alebo bezdomovcov 무인도 생존 다운로드. Deti si musia na darčeky počkať o čosi dlhšie ako u nás, dostávajú ich totiž až na sviatok Troch kráľov 6. januára.

Vianočné menu v Izraeli obsahuje vplyv amerických a anglických zvykov, hlavným jedlom je morka okorenená paprikou, škoricou a muškátovým orechom a plnená ryžou, mäsom, orieškami a mandľami. 24 You can't download. je zvykom chodiť vo večerných hodinách koledovať, pričom darčeky sa rozbaľujú až na druhý deň ráno.

Egypt má zase až 40 dní dlho trvajúce obdobie adventu, počas ktorého veriaci nejedia mäso, hydinu ani mliečne výrobky Download baby driver subtitles. Počas slávnostnej večere si pochutia na fate, ktorá je pripravovaná z chleba, ryže, cesnaku a vareného mäsa. Naproti tomu v Maroku je cítiť zmes moslimskej, kresťanskej i židovskej kutúry. Vianoce ako také síce neslávia, ale majú Sviatok obety. Korene má v biblii a pozostáva z obetovania baránka, ktorého zarežú a zjedia.

IMG_6202_resize

Teplota v Austrálii dosahuje počas vianočného obdobia 30 stupňov Celzia a tak výnimkou nie je, že ľudia trávia sviatky v bazéne i na surfe. Rozšíreným jedlom je morka, šunka a bravčovina, dezertom je slivkový puding a aj koláč plnený mletým mäsom. Kristove narodenie sa oslavuje aj v Japonsku a i keď ku kresťanstvu sa hlási len 1 percento Japoncov, obchody a domy bývajú vyzdobené slávnostnými dekoráciami a na Vianoce si navzájom dávajú darčeky. Kňaz Hoteiosha prináša deťom priamo domov darčeky a deti musia poslúchať, pretože veria, že má oči i vzadu a videl by, ak by sa správali zle.

-lt/Zdroj: skrz.sk/Foto: archív-

REKLAMA