Connect with us

Koktail

V ŽiWlli budú diskutovať Bročka, Kollár, Smatana a Hudcovič

Published

on

Reklama
Reklama

Komunitné centrum ŽiWell čaká vo štvrtok 31. marca diskusia na tému „Rok a pol po komunálnych voľbách“. V priestoroch podniku budú od 17:30 hovoriť o výzvach, nástrahách, problémoch a víziách Peter Bročka, Miro Kollár, Juraj Smatana a Tomáš Hudcovič. Podujatie bude moderovať Barbora Piovarčiová a štyria občianski aktivisti, ktorí boli zvolení do verejných funkcií, záujemcom poodhalia, ako sa ich predstavy zhodujú s realitou verejných funkcií a zodpovedajú aj na otázky. V podobnej zostave diskutovali s verejnosťou aj pred voľbami v roku 2014.

DSC_0205

Sprava: Smatana, Kollár, Bročka, Hudcovič

Peter Bročka, aktívny občan, štatutárny zástupca občianskeho združenia Lepšia Trnava sa po posledných voľbách stal primátorom Trnavy. Študoval v Trnave, Bratislave a v Budapešti, kde na Central European University skončil odbor Medzinárodného obchodného práva. Ani po nástupe do verejnej funkcie sa neprestal venovať rôznym aktivitám v meste.

Reklama

Ďalším diskutujúcim bude Miroslav Kollár, primátor mesta Hlohovec. Vyštudoval Vysokú školu ekonomickú v Bratislave a okrem iných funkcií pôsobil ako analytik, projektový manažér, člen Rady Rozhlasu a televízie Slovenska či ako generálny riaditeľ Slovenskej tlačovej agentúry. Ako aktivista sa postavil na čelo občianskej iniciatívy proti rozširovaniu kapacity skládky bežných a nebezpečných odpadov Vlčie hory.

Juraj Smatana pracuje ako stredoškolský učite dejepis, je známym protikorupčným aktivistom, a tiež poslancom mestského zastupiteľstva v Považskej Bystrici a krajského zastupiteľstva v Trenčíne. Pôsobil ako poradca Ivety Radičovej, podpredseda komisie pre životné prostredie a dopravu, člen komisie na ochranu verejného záujmu. Momentálne sa okrem verejných funkcií snaží demaskovať konšpiračné teórie a rôzne HOAXy, ktoré v prehnanej miere zaplavujú internet.

Posledným, v Piešťanoch asi najlepšie známym členom diskutujúcej štvorice, bude Tomáš Hudcovič, ktorý pôsobí ako člen Mestského zastupiteľstva a šéf najväčšieho poslaneckého klubu Spoločne pre Piešťany. Občiansky aktivista a a zástupca občianskeho združenia Pro Civitate – Spoločne pre Piešťany,  sa snaží meniť naše mesto k lepšiemu aj reálne. Vďaka spoločnej iniciatíve združenia bolo napríklad zrevitalizované Lido, zavedené bezplatné wifi v centre mesta, na pešej zóne umiestnený klavír pre všetkých, a jeho členovia sa podieľajú aj na organizácii či podpore ďalších udalostí v Piešťanoch.

-lt-

Populárne články