Connect with us

Koktail

V parku lietali taniere (do košov)

Published

on

Reklama

Na slovenské pomery netradičný šport, ktorého cieľom je dostať lietajúci tanier z odpaliska do koša na čo najmenší počet hodov, ste si mohli vyskúšať v utorok 1. septembra popoludní v parku za Domom umenia. V horúcom počasí prišli na skusy približne dve desiatky malých i veľkých Piešťancov.

DG1Počasie bolo včera popoludní veľmi horúce, preto pravdepodobne viac lákalo trávenie voľného času pri vode.  Vyskúšať diskgolfové si koše prišli najmä mladí, ktorí si udalosť všimli na Facebooku. Zahrali sme si aj my, hra je nenáročná a vhodná pre celú rodinu. Deväť diskgolfových košov majú aktivisti z OZ Pro Civitate – Spoločne pre Piešťany v spolupráci so sponzormi, ktorými sú spoločnosti Becherovka a Tenet, v pláne umiestniť za ihriskom s pirátskou loďou.

Reklama

„Cieľom je vybudovať v mestskom parku ihrisko, kde si budete môcť zahrať kedykoľvek. V ústrety nám vyšlo vedenie Domu umenia, kde sme mali predbežný súhlas riešiť tieto aktivity na ich pozemkoch. Po diskusii na referáte územnej správy Mesta Piešťany a s Pamiatkovým úradom v Trnave, sa však ukázalo, že jediným možným umiestnením ihriska z pohľadu pamiatkarov sú parcely za ihriskom Pirátska loď smerom k Váhu. Jedna z nich je však vo vlastníctve ministerstva hospodárstva, a tak musia najskôr prebehnúť rokovania s touto inštitúciou,“ vysvetlil Tomáš Hudcovič z občianskeho združenia v pozvánke na túto udalosť. Kým sa im podarí dotiahnuť tieto záležitosti, chcú usporiadať viacero podobných jednorazových podujatí.DG2

DG3

Reklama

w_MG_5275

w_MG_5310-ad-, foto: T. Hudcovič, A. Drahovská

Populárne články