Connect with us

Koktail

Urbanex: Hotel Dopravár si už nikto ani nepamätá

Published

on

Reklama

Urban exploration, v doslovnom preklade mestský prieskum, je prehliadka obvykle nedostupných objektov v meste.Sú to opustené a tajomné miesta, ktoré si okoloidúci bežne nevšímajú, prípadne sa im vyhýbajú. Cieľom urban explorerov je takéto miesta preskúmať, zdokumentovať a upozorniť na ne. Aj v Piešťanoch a okolí je dosť podobných lokalít. Druhý diel seriálu pokračuje v tesnej blízkosti kúpaliska Sĺňava.

[singlepic id=18968 w=320 h=240 float=right]Na území obce Banka, v bývalej rušnej rekreačnej zóne Sĺňava II. stojí zrúcanina hotela Dopravár. Toto ubytovacie zariadenie pravdepodobne nikdy neprekvitalo luxusom, ako napríklad hotel Slovan, ale jeho súčasný stav je podobný.

Reklama

Budovu zakrýva hustý porast a preto je z ulice málo nápadný. Z blízka vidieť skelet budovy s otvoreným vchodom. Vo vnútri víta návštevníka relatívne zachovaná recepcia a veľká jedáleň. Izbám na prvom prvom a druhom podlaží chýbajú okná i balkóny.

[singlepic id=18973 w=320 h=240 float=left]Nebyť omietok a tapiet tieto miestnosti, by vyzerali ako pred dokončením. Na iných miestach sa však nachádzajú dôkazy, že hotel kedysi slúžil ako obydlie – plagáty popových spevákov, kalendár z roku 1979. Jedinými obyvateľmi sú dnes lastovičky, ktoré svojim krikom dokážu neželaného návštevníka poriadne vystrašiť.

Reklama

Hotel Dopravár je miesto, ktoré si už nikto ani nepamätá. Snažili sme sa zistiť jeho posledný názov, alebo aspoň v ktorom roku skončil, ale odpovedať nevie Google ani personál okolitých ubytovacích zariadení.

[nggallery id=1042]

Autor: urban_ex

 

Populárne články