Connect with us

Koktail

Turistov zo strateného filmu našli takmer okamžite

Published

on

Reklama

Facebook pomohol vypátrať aktérov fotografií, ktoré sa po tridsiatich rokoch našli v starom fotoaparáte. Časť záberov bolo nasnímaných na výlete v Piešťanoch.

[singlepic id=39006 w=520 h=340 float=center]

Reklama

Nájsť majiteľa fotografií netrvalo vďaka sociálnej sieti ani jeden deň. Brňan Tomáš Vostrejž objavil v starom fotoaparáte, ktorý si kúpil v bazáre, vyvolaný film. Dal ho naskenovať a fotografie zavesil na internet. Po pár hodinách zdieľania tohto nezvyčajného objavu na Facebooku sa objavil ich autor Jiří Žemla.

„Je to veľká náhoda. Práve som prišiel z práce a dcéra mi to povedala. Samotné fotky máme možno vyvolané niekde v škatuli, ale je to milá pripomienka minulosti. Nikto netuší, ako sa už raz vyvolaný film ocitol vo fotoaparáte a kadiaľ potom putoval,“ citoval autora fotiek portál brno.idnes.cz.

Reklama

Fotografie boli podľa jeho slov vytvorené v roku 1982 a na niektorých je aj on so svojou vtedajšou priateľkou na výlete v Piešťanoch. Vďaka tomuto nezvyčajnému objavu sa môžeme po vyše tridsiatich rokoch pozrieť, ako vtedy naše mesto vyzeralo z pohľadu turistu.

[nggallery id=2107]

Text: Martin Palkovič Foto: Jiří Žemla/facebook.com

Populárne články