Connect with us

Koktail

Televízny víkend odvolaného arcibiskupa Róberta Bezáka

Published

on

Reklama

Takmer päť mesiacov sa až na jednu výnimku pre médiá nevyjadroval, teraz ho čakajú vystúpenia v rôznych televíziách. Róberta Bezáka uvidíme na ČT 24, TA3, aj na Markíze.

[singlepic id=32275 w=520 h=340 float=center]

Reklama

 

Poskytovaním rozhovorov porušuje bývalý trnavský arcibiskup zákaz komunikovať s médiami. Doposiaľ sa k svojmu odvolaniu nevyjadroval. Výnimkou je iba video, v ktorom odpovedal na otázky pre časopis .týždeň.

Reklama

Včera avizovali odvysielanie rozhovorov s Róbertom Bezákom televízie TA3 a Markíza. Rakúska ORF v predstihu uverejnila interview, ktoré arcibiskup poskytol ČT 24. Diváci si ho budú môcť pozrieť dnes v relácii Před půlnocí o 23.30 h.

V sobotu o 20.00 h vystúpi Bezák naživo v TA3. V nedeľu ho uvidíme na Markíze v relácii Na telo a v ten istý deň o 15.45 h odvysiela ČT 2 časozberný dokument Petra Minařika, ktorý začali pripravovať dlho pred odvolaním. Scenár filmu teda z veľkej časti tvoria nečakané okolnosti.

Arcibiskup oznámil svoje odvolanie z funkcie 1. júna na svätej omši v Trnave. Tento krok pápeža Benedikta XVI. vyvolal vlnu nevôle medzi veriacimi, rozhodnutie je však nezvratné.

Text a foto: Martin Palkovič

REKLAMA

Populárne články