Connect with us

Koktail

Superstar z ulice

Published

on

Reklama

Počas jedného z uplynulých decembrových večerov prekvapil chodcov v centre mesta hlasný spev a tóny päť strunovej gitary.

[singlepic id=7960 w=320 h=240 float=left]Aj keď sa pri mladom hudobníkovi takmer nikto nezastavoval, eurá v krabici položenej pred ním pomaly pribúdali. Jeho hlas sa totiž rozliehal z Winterovej až po Námestie slobody. Stačilo tadiaľ prejsť, bol to prvotriedny zážitok.

Reklama

Absolvent žilinského konzervatória Martin Žigo do Piešťan prišiel, aby zistil ako sa tu darí pouličnému muzikantovi: „Oproti Trenčínu alebo Púchovu to vôbec nie je zlé,“ hovorí a dodáva, že našinci jeho tvorbu celkom chvália. „Iba jeden starší pán sa sťažoval, že nespievam po slovensky.“

Tento nedostatok ho vylúčil aj zo súťaže Slovensko hľadá Superstar. „S anglickými pesničkami a nohou v sadre som sa dostal medzi najlepšiu päťdesiatku. V divadle ma stopli a povedali – Daj tam niečo slovenské! – a ja hovorím, že nie. Aj tak som tam išiel len preto, aby som neprehral stávku.“ Asi je dobre, že túto súťaž nevyhral. Viac mu totiž sedí koncertovanie na ulici, ako v obkľúčení davov pobláznených fanyniek.

Reklama

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MLpMTbhjtOM[/youtube]

Na otázku, kto je preňho najlepší hudobník odpovedá: „Zakk Wylde, Ozzy Osbourne…“ a trocha uštipačne dodáva „… a ja!“ Pouličným muzicírovaním sa živil aj počas svojej 9 mesačnej cesty naprieč Európou. „Po skončení konzervy sme sa kamošom rozhodli, že ideme do sveta. Boli sme v Chorvátsku, na ostrove Korfu, v Taliansku a nakoniec v Paríži. Tam, na Montmartri sa nám darilo najlepšie.“

S prívetivosťou Piešťancov je tiež spokojný. Za ten krátky čas tu už našiel záujemcu o súkromné hodiny gitary. Možno aj preto ho budeme v centre stretávať častejšie.

[nggallery id=348]

Text, foto a video: nc

Populárne články