Connect with us

Koktail

Spojenie charity a umenia sa v Piešťanoch predstaví už po siedmykrát

Published

on

Reklama

Predaukčnou výstavou a komentovanou prehliadkou diel začína už 7. ročník Charitatívneho aukčného salóna – prestížneho podujatia piešťanskej jesene. Samotná aukcia sa uskutoční 19. októbra o 19.30 hodine v Kursalone, ale unikátnu kolekciu 51 diel od špičkových slovenských výtvarníkov si môžete pozrieť na predaukčnej výstave v Magna Gallery. Expozícia galérii prebieha od 10. do 18. októbra. Minulý rok vyniesla charitatívna dražba umeleckých diel, ktorá je určená na pomoc postihnutým, až 14 000 eur.

Nepremeškajte jedinečnú príležitosť vidieť na jednom mieste diela Andreja a Martina Augustínovcov, Roberta Bielika, Erika Bindera, Daniela Brunovského, Ivana Csudaia, Michala Czinegeho, Andreja Dúbravského, Mateja Fabiana, Lucie Fabovej, Kvety Fulierovej, Veroniky Gabčovej, Vladimíra Gažoviča, Jána Gemrota, Fera Guldana, Bibiany Hallovej, Vincenta Hložníka, Bohdana Hostiňáka, Svetozára Ilavského, Kataríny Janečkovej, Jozefa Jankoviča, Petra Kľúčika, Patrície Koyšovej, Mareka Kvetána, Petra Nikla, Mareka Ormandíka, Ildikó Pálovej, Milana Paštéku, Adama Šakového, Martina Ševčoviča, Rudolfa Sikoru, Erika Šilleho, Norberta Šmondrka, Ľuby Suchalovej-Harichovej, Lucie Tallovej, Laca Terena, Barbory Tobolovej, Rasťa Trizmu a Jána Vasilka.

Reklama

Pre tých, ktorí sa chcú o dielach a ich autoroch dozvedieť viac, je v piatok, 13.10. o 18.00 hod. opäť pripravená komentovaná prehliadka diel s Ninou Gažovičovou z aukčného domu SOGA. Fundovaný výklad môže byť dobrou inšpiráciou ku kúpe diel. Kto sa rozhodne prísť dražiť, pozvánku na aukciu si môže vyžiadať priamo v Magna Gallery.

Charitatívnu aukciu a sprievodné podujatia organizuje Asociácia pomoci postihnutým APPA, ktorá už od roku 2009 pomáha telesne postihnutým deťom a dospelým. Aukciou bude podporených 6 členov Klubu APPA, medzi ktorých sa výťažok rozdelí rovnakým dielom. Viac o činnosti APPA nájdete na webových stránkach.

Reklama

-red/TS Asociácia pomoci postihnutým APPA/Foto: Nadácia ADELI, APPA-

Populárne články