Connect with us

Koktail

Skauti majú za sebou pestrý rok, aktuálne riešia rekonštrukciu starého nového domu

Published

on

Reklama

Piešťanskí skauti majú za sebou vydarený rok. Okrem množstva stretnutí, podujatí  a akcií, ktorých sa zúčastnili, či sami zorganizovali, majú od vlaňajška aj vlastný skautský dom. Na jednej strane radosť z vlastnej strechy nad hlavou, na druhej starosť ako zabezpečiť jeho rekonštrukciu, aby v ňom mohli začať naplno fungovať. Usilovní sú dosť, veľa vecí si dokážu spraviť sami, ale na niečo jednoducho treba peniaze a tie im momentálne troška chýbajú.

Ak máte chuť dozvedieť sa čo piešťanskí skauti vlani všetko prežili, pozrite si nasledujúce videoprezentácie. Prvá je prierezom akcií z celého minulého roka a druhá je spomienkou na minuloročný letný tábor.

Reklama

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Y9IEJO0ZvJM[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0W17O03xtuU[/youtube]

Reklama

Ak sa vám páčia skautské aktivity a činnosť, môžete ich podporiť napríklad poukázaním dvoch percent dane. Na čo sa takto získané prostriedky skauti mienia použiť hovorí Martina Kubištíková, hospodárka 80. zbor skautov Ginkgo Piešťany: „Naša organizácia je prijímateľom 2% zo zaplatenej dane štvrtý rok. Tieto prostriedky sú využívané na podporu činnosti mládeže a vytváranie vhodného pracovného prostredia pre prácu dobrovoľníkov v piešťanskom skautingu. Z tohto zdroja spolufinancujeme potrebné náklady na družinovky (materiál na tvorivé dielne, literatúru, kancelárske potreby), prispievame na skautské rovnošaty, podieľame sa spoluúčasťou na cestovných nákladoch na skautské akcie a tento rok sa hlavne zameriame na použitie získaných prostriedkov na rekonštrukciu a zariadenie skautského domu a jeho prispôsobenie na každodennú družinovú činnosť. Každý darovaný cent sa používa výlučne na prácu s mládežou v rámci voľnočasových aktivít pre piešťanských skautov.“

Ako postupovať, keď sa rozhodnete pre darovanie dvoch percent dane piešťanským skautom, vysvetľuje M. Kubištíková: „Tlačivá v prílohách sú určené pre zamestnancov. Vyplní a potvrdí ich váš zamestnávateľ, ktorého o to môžete požiadať súčasne s ročným zúčtovaním zaplatených preddavkov na daň z príjmov, alebo ich môžete vyplniť sami na základe potvrdenia o zaplatení dane, ktoré vám vystaví zamestnávateľ. Potom obe tlačivá (Vyhlásenie o poukázaní 2% a Potvrdenie o zaplatení dane) môžete odovzdať do 30. apríla 2011 na daňový úrad v mieste vášho bydliska, alebo ich odovzdať nám a mi ich pošleme na daňové úrady. Fyzické a právnické osoby majú v daňovom priznaní zvlášť vyčlenené kolonky kam vpisujú organizácie, ktorým chcú prispieť 2% zo zaplatenej dane. Právnické osoby tento rok môžu poukázať 2% len vtedy, ak poukážu dar organizácii vo výške 0,5 % najneskôr k poslednému dňu daňového priznania. Ak neposkytnú dar, môžu organizácii poukázať len 1,5%. Toto daňové priznanie treba doručiť na príslušný daňový úrad do 31. marca 2011 a v tomto termíne treba zaplatiť aj daň z príjmov.“

V prípade nejasností a ďalších otázok môžete Martinu Kubištíkovú kontaktovať emailom na adrese martina81us@yahoo.com, alebo telefonicky na čísle 0907/224 825.

Tlačivá na stiahnutie:

Potvrdenie o zaplatení dane za rok 2010

Vyhlásenie pre zamestnancov

 

Populárne články