Connect with us

Koktail

Skauti majú za sebou pestrý rok, aktuálne riešia rekonštrukciu starého nového domu

Published

on

Reklama
Reklama

Piešťanskí skauti majú za sebou vydarený rok. Okrem množstva stretnutí, podujatí  a akcií, ktorých sa zúčastnili, či sami zorganizovali, majú od vlaňajška aj vlastný skautský dom. Na jednej strane radosť z vlastnej strechy nad hlavou, na druhej starosť ako zabezpečiť jeho rekonštrukciu, aby v ňom mohli začať naplno fungovať. Usilovní sú dosť, veľa vecí si dokážu spraviť sami, ale na niečo jednoducho treba peniaze a tie im momentálne troška chýbajú.

Ak máte chuť dozvedieť sa čo piešťanskí skauti vlani všetko prežili, pozrite si nasledujúce videoprezentácie. Prvá je prierezom akcií z celého minulého roka a druhá je spomienkou na minuloročný letný tábor.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Y9IEJO0ZvJM[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0W17O03xtuU[/youtube]

Reklama

Ak sa vám páčia skautské aktivity a činnosť, môžete ich podporiť napríklad poukázaním dvoch percent dane. Na čo sa takto získané prostriedky skauti mienia použiť hovorí Martina Kubištíková, hospodárka 80. zbor skautov Ginkgo Piešťany: „Naša organizácia je prijímateľom 2% zo zaplatenej dane štvrtý rok. Tieto prostriedky sú využívané na podporu činnosti mládeže a vytváranie vhodného pracovného prostredia pre prácu dobrovoľníkov v piešťanskom skautingu. Z tohto zdroja spolufinancujeme potrebné náklady na družinovky (materiál na tvorivé dielne, literatúru, kancelárske potreby), prispievame na skautské rovnošaty, podieľame sa spoluúčasťou na cestovných nákladoch na skautské akcie a tento rok sa hlavne zameriame na použitie získaných prostriedkov na rekonštrukciu a zariadenie skautského domu a jeho prispôsobenie na každodennú družinovú činnosť. Každý darovaný cent sa používa výlučne na prácu s mládežou v rámci voľnočasových aktivít pre piešťanských skautov.“

Ako postupovať, keď sa rozhodnete pre darovanie dvoch percent dane piešťanským skautom, vysvetľuje M. Kubištíková: „Tlačivá v prílohách sú určené pre zamestnancov. Vyplní a potvrdí ich váš zamestnávateľ, ktorého o to môžete požiadať súčasne s ročným zúčtovaním zaplatených preddavkov na daň z príjmov, alebo ich môžete vyplniť sami na základe potvrdenia o zaplatení dane, ktoré vám vystaví zamestnávateľ. Potom obe tlačivá (Vyhlásenie o poukázaní 2% a Potvrdenie o zaplatení dane) môžete odovzdať do 30. apríla 2011 na daňový úrad v mieste vášho bydliska, alebo ich odovzdať nám a mi ich pošleme na daňové úrady. Fyzické a právnické osoby majú v daňovom priznaní zvlášť vyčlenené kolonky kam vpisujú organizácie, ktorým chcú prispieť 2% zo zaplatenej dane. Právnické osoby tento rok môžu poukázať 2% len vtedy, ak poukážu dar organizácii vo výške 0,5 % najneskôr k poslednému dňu daňového priznania. Ak neposkytnú dar, môžu organizácii poukázať len 1,5%. Toto daňové priznanie treba doručiť na príslušný daňový úrad do 31. marca 2011 a v tomto termíne treba zaplatiť aj daň z príjmov.“

V prípade nejasností a ďalších otázok môžete Martinu Kubištíkovú kontaktovať emailom na adrese martina81us@yahoo.com, alebo telefonicky na čísle 0907/224 825.

Tlačivá na stiahnutie:

Potvrdenie o zaplatení dane za rok 2010

Vyhlásenie pre zamestnancov

 

Populárne články