Connect with us

Koktail

Šarkantím PNky už začal prípravu na ŠARKANIÁDU

Published

on

Reklama

Oznam pre všetkých nadšencov lietajúcich objektov zvaných šarkany. Organizátori zo Zrnka a Živej planéty chystajú tohtoročnú šarkaniádu na nedeľu 10. októbra od 13-tej hodiny na poli nad Červenou vežou. Súťažiť sa bude o najkrajšieho doma vyrobeného šarkana a o najdlhšie letiaceho šarkana.

[singlepic id=4233 w=320 h=240 float=left]Šarkantím portálu PNky.sk začal prípravu na šarkansezónu minulú neďelu. Vytiahli sme minuloročný model šarkana pre dlhé lety a po testovacích letoch sme zistili, že po drobných úpravách v chvostovej časti, bude použiteľný aj tento rok. Podľa výsledkov skúšobných letov si dovolím povedať, že lieta ešte lepšie ako vlani :-).

Reklama

Pre kategóriu o najkrajšieho doma vyrobeného šarkana sa podujal vyrobiť nový model hlavný inžinier nášho šarkantímu dedko Jožko. Plány vraj už má pripravené a nasleduje samotná výrobná fáza, ktorú verím, že stihneme ukončiť do konca septembra, aby sme pred šarkaniádou stihli ešte nejaké testovacie lety.

Takže priatelia šarkanov hor sa do oprašovania, výroby, testovania, ladenia a vidíme sa 10. októbra :-)

Reklama

Za šarkantím portálu PNky.sk Tomáš Hudcovič

PS: Ak chcete vidieť ako sme dopadli pri prvom tréningu pozrite si fotogalériu. Podarilo sa nám navštíviť aj šípkové kríky, skoro sme sa zrazili s dopravným lietadlom a bola sranda.

[nggallery id=154]

Populárne články