Úvod Koktail S technikou v múzeu pomáhajú nadšenci

S technikou v múzeu pomáhajú nadšenci

REKLAMA

O týždeň 14. mája Noc múzeí a na konci mája oficiálne otvorenie. To je plán Vojenského historického múzea v Piešťanoch 다음 영어 사전 다운로드. Čo všetko tomu predchádza? Sú to hodiny a hodiny práce profesionálov z múzea, ale aj nadšencov z Klubu priateľov Vojenského historického múzea Piešťany – Mechanici vojenskej historickej techniky Download 15 times of gentleman's dignity.

[singlepic id=13171 w=320 h=240 float=right]Klub je občianskym združením a neoficiálne funguje už rok 7zip. Oficiálne od konca februára, keď ho zaregistrovalo Ministerstvo vnútra SR. Aktuálne má 27 členov, ale pridávajú sa stále ďalší záujemcovia Drama Friends. „Hlavným cieľom združenia je pomoc Vojenskému historickému múzeu Piešťany, ktoré patrí pod Vojenský historický ústav Bratislava, a to najmä v starostlivosti o veľkorozmerné zbierkové predmety, ktoré sa nachádzajú priamo v expozícii múzea alebo v jeho depozitároch Silent Hills download. To znamená ošetrovanie, opravy a údržba múzejnej vojenskej techniky, ďalej pomoc pri zabezpečovaní podujatí organizovaných múzeom, realizovanie dynamických ukážok s použitím dobovej techniky a podobne 12 솔져스 다운로드. Združenie má deväť záujmových sekcií,“ vysvetľuje Drahomír Hornáček, jeden zo zakladajúcich členov klubu. „Partia ľudí v klube sa začala utvárať aj vďaka tomu, že sme sa vlani podieľali na príprave natáčania nového celovečerného filmu, ktorý by mal prísť do kín na jeseň tohto roku 더크로스 don't cry 다운로드. Názov a ani dej zatiaľ nebudem prezrádzať, ale niektorí z členov nášho združenia si v ňom zahrali aj nejakú tú drobnú úlohu. Pre filmárov sme v múzeu pripravovali dobovú vojenskú techniku, ktorá bola použitá v scénach príchodu sovietskych okupačných vojsk v roku 1968 do vtedajšieho Československa,“ hovorí D ptgui. Hornáček.

REKLAMA
Dompek Pizza 2021
PN Taxi
Buenos pizza  burger

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xTp4Ytmx3Fc&feature=player_profilepage[/youtube]

[singlepic id=13172 w=320 h=240 float=left]Keď sme členov klubu pred časom navštívili, práve kontrolovali múzejnú techniku po zimnom období Warframe download. To znamená skontrolovali olej, chladiacu zmes a odskúšali štartovanie. „Po zime sme tiež realizovali opravu tanku T-72 M1 a jeho presun na stojisko do depozitára, opravu a presun 152 mm samohybnej húfnice typu DANA, realizujeme renováciu dvoch originálnych vojnových nemeckých 120 mm mínometov a pomáhame pri príprave expozície múzea na nadchádzajúcu sezónu umývaním a čistením zbierkových predmetov v expozícii Download Adobe Acrobat. Pripravujeme tiež malé oživenie leteckej časti expozície v krytom hangári, pravdepodobne bude návštevníkom predstavená aj časť vozidiel ako kolóna okupačných vojsk z už spomínaného pripravovaného filmu,“ približuje novinky Drahomír Hornáček.

Prvou akciou pre verejnosť v múzeu bude tento rok 14. mája od 15:00 do 24:00 podujatie Noc múzeí. Oficiálne otvorenie múzea je naplánované na 28. mája. Pre túto príležitosť sa budú snažiť v múzeu pripraviť aj techniku na dynamické ukážky.

Autor: db Foto: Tomáš Hudcovič a KPVHM

[nggallery id=704]

REKLAMA