Connect with us

Koktail

S čerstvými šťavami zdravo a vitálne !

Published

on

Reklama

Zdravie je základ dobrej pohody, plnohodnotného života a spokojnosti. Životné tempo, rozsah záťaže a rýchlosti, ktoré určujú náš dnešný život, by boli neznesiteľné pre niekoho, kto žil okolo roku 1900. Pravdepodobne by na to nestačil, keby sme ho preniesli do našich denných pomerov. Ľudia si často kladú otázku: Ako zostanem zdravý a zvládnem životné tempo tejto doby?
[singlepic id=25152 w=320 h=240 float=right]Dnes sa všetko modernizuje, racionalizuje a ľudia veria, že sú zdraví. Darí sa im dobre a nemajú žiadne zvláštne obtiaže. Väčšina však nemá predstavu, čo znamená byť doslova nadmerne naplnený životom, byť aktívny ďaleko za hranice povinností všedného dňa s neutíchajúcim nadšením, neúnavnou energiou a jasnou hlavou. Je veľmi ťažké niečo podobné pochopiť, ak sme to v skutočnosti nikdy nezažili! Sotva by sme našli človeka, ktorý by doslova prekypoval na prasknutie nadšením, vibroval energiou. Človeka, ktorého vitalita by pretekala.
Chceli by ste sa takémuto človeku aspoň trochu priblížiť ? Stanovte si životný cieľ byť úplne zdravým, plným pohybu a elánu.

Jednu z možností, ako si dobré zdravie môžete udržať do vysokého veku sú doma pripravené, teda čerstvé ovocné a zeleninové šťavy. Zbavia naše telo všetkých nečistôt. Zabezpečia nám telesné zdravie, keďže sú telom rýchle spracované.
Šťavy by mali byť pripravované správnym spôsobom, len tak si zachovajú pre organizmus cenné vitamíny, enzýmy, minerály, stopové prvky, fermenty a ostatné dôležité látky.[singlepic id=25151 w=320 h=240 float=left]
Pri bežných odšťavovačoch, tzv. centrifúgach – odstredivkách, sa šťava získava nešetrnou odstredivou silou. Pri tomto spôsobe vznikajú na základe vysokej rýchlosti /7000 až 14000 otáčok za minútu/ teploty až cez 42°C, čo spôsobuje zničenie veľkého množstva vitamínov enzýmov a ďalších výživných látok.
Moderné, vysoko účinné odšťavovače sú vyrobené na princípe strúhania a šetrného stláčania zmesi pri minimálnych otáčkach prístroja. Vychádzajúca dreň tzv. sušina, je podstatne suchšia, ako pri odstredivkách, tým je vyššia jej výťažnosť. Zlepší sa i chuť, stáva sa lahodnejšou.
Do kategórie takýchto hydraulických odšťavovačov patria CHAMPION, GREEN STAR3000, GREEN STAR ELITE. Prístroje Green Star sú obzvlášť vhodné tiež na odšťavovanie kapusty, vňatí, hlávkového šalátu, petržlenových a zelerových listov a pod.

Reklama

[youtube width=“522″ height=“380″]http://www.youtube.com/watch?v=ugd88icxcVU[/youtube]
Spoločne s čerstvými šťavami pôsobí detoxikačne na organizmus „črevná sprcha“. /Pokračovanie na budúce./

[nggallery id=1391]
Autor: Mária Šandorová – Lama bioinštitút,s.r.o.

Reklama

Populárne články