Connect with us

Koktail

Rok na Sĺňave, čo nás čaká?

Published

on

Reklama

Rok 2010 sa v Piešťanoch niesol v znamení rozmanitých podujatí, ktoré organizovala partia zoskupená okolo Dina. Obľúbený bufet na Sĺňave sa stane centrom ekologických, turistických a kultúrnych aktivít aj v nasledujúcom roku. Prinášame vám ich prehľad.

[singlepic id=9285 w=320 h=240 float=left]Koncom marca (18. – 27. 3.) sa zopakuje veľké upratovanie brehov Sĺňavy a Váhu. Aj tentoraz chcú doň organizátori zapojiť čo najviac ľudí z Piešťan aj z okolitých obcí. K upratovaniu patria aj drobné opravy turistických značiek, čistenie chodníkov a ekologická osveta.

Reklama

Čisté a upravené okolie rieky, jazera aj priľahlých oblastí bude potom dejiskom ďalších podujatí, ktoré majú spoločný názov Máj na Sĺňave. Karneval na bicykloch s 1000 [singlepic id=9287 w=320 h=240 float=right]metrovou časovkou bude mať premiéru 30. apríla. Novinkou je aj hra Pevnosť Sĺňava (akcia sa mala konať 7. mája, pre rekonštrukciu Hudobného pavilónu v mestskom parku sa presúva na 3. september). Úlohou družstiev, ktoré sa môžu registrovať do 1. mája bude získať čo najviac indícií. Tie ich privedú k pokladu. Dôležitá bude rýchlosť, bystrosť aj šarm. O týždeň neskôr (14.5.) sa zopakuje rezbárske sympózium. Tento raz nebudú rezbári tvoriť sochy, ale funkčné diela, lavičky, na ktoré sa budete môcť posadiť pri vašej prechádzke okolo Sĺňavy. Na konci [singlepic id=9288 w=320 h=240 float=left]mája zaplavia Váh dračie lode. Podujatie, ktoré malo generálku na jeseň, by sa malo do Piešťan vrátiť vo veľkom. Viac sa o atmosfére tohto staročínskeho zvyku dozviete z nášho článku.

Na leto pripravuje Dino Slovenský aj Grécky večer, splavovanie Váhu, cyklistické aj turistické výlety. V čase Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny (3. – 4. 6) bude v Campingu Pullman zraz karavanistov s názvom Rallye Buť fit.

Reklama

Jeseň a zima budú patriť najmä športu. 22. októbra si zopakujeme Jesenný beh okolo Sĺňavy, 19. novembra Blatový pochod pohorím Inovec a rok plný rozmanitých aktivít uzavrie Silvestrovský výstup na Marhát.

Autor: nh

Populárne články