Connect with us

Koktail

Rakovice zažili štedré Jablkové hody

Published

on

Reklama

Na strednej odbornej škole v Rakoviciach pri Piešťanoch sa v piatok 25. októbra už po dvanásty raz uskutočnili Jablkové hody. Gazdinky z obcí Mikroregiónu nad Holeškou tento rok pripravili 50 ovocných a jablkových špecialít, ktoré hodnotila odborná komisia.

[singlepic id=48605 w=320 h=240 float=left]Víťazným múčnikom sa stal Jablkový sen, ktorý do súťaže pripravila študentka prvého ročníka Strednej odbornej školy Rakovice Ivana Adamcová z Piešťan, druhá bola Mária Bukovčáková z Nižnej s jablkami v jogurte a tretia skončila Milada Hercegová s vrbovským rezom.

Reklama

Celú atmosféru podtrhli jesenné aranžmány z lístia, jabĺk a prírodných materiálov. Ukážky čipkárskych prác, výstava krojov či rezbárske umenie.

Študenti školy sprevádzali celým areálom žiakov základných škôl, pre ktorých si pripravili prednášky o študijných odboroch, zahraničných stážach a taktiež praktické ukážky viazaní smútočných vencov, ktoré sa dali na mieste za symbolickú sumu zakúpiť.

Reklama

Ďalšou pútavou zaujímavosťou bol krst galérie V starej sýpke, ktorú pedagógovia školy spolu so študentmi opravili a umiestnili v nej artefakty zo života a poľnohospodárskej minulosti (ako napríklad starý voz, pluhy, ale i nábytok a drobnosti z domácností) a prepojili to s prítomnosťou a budúcnosťou záhradníctva v premietacej miestnosti na povale sýpky.

Pohostinnosť na tejto škole nechýbala a všetci, ktorí si našli čas odchádzali s drobnými darčekmi alebo len s úsmevom na tvári z príjemne stráveného dňa. „Na tomto 12. ročníku vládla skvelá atmosféra, predali sa všetky smútočné väzby, ktoré si ľudia pochvaľovali kvalitou i cenou a tešil nás živý záujem aj o štúdium na škole,“ zhodnotila podujatie riaditeľka školy Mária Múdra.

Text a foto: Tlačová správa

Populárne články